Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
1 2000
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Cecha zabawki
więcej... mniej
Materiał zabawki
więcej... mniej
Materiał siedziska
więcej... mniej
Dostępność
więcej... mniej
Mała motoryka, zabawki

Rozwój małej motoryki u dzieci w przedszkolu

Mała motoryka ma ogromny wpływ na dalszą naukę malowania, pisania i innych czynności, do których potrzebujemy sprawnych rąk, a przede wszystkim dłoni. Wszystkie umiejętności motoryczne uzyskuje się poprzez codzienne ćwiczenia z wykorzystaniem stworzonych do tego celu zabawek. Wiele możliwości znajduje się w naszym specjalistycznym sklepie.

Jak wspomóc ćwiczenie motoryki?

Rozwój motoryki małej u dzieci to długotrwały proces poznawczy. Od najmłodszych lat dzieci uczą się umiejętności trzymania sztućców, kredek, chwytania piłki. Nauka jest długa, ponieważ dokładność w wykonywaniu takich czynności otrzymuje się wraz z ilością ćwiczeń. Możemy ten proces przyspieszyć poprzez dodatkowe niedrogie zabawki, które będą stymulować ruch dłoni i palców.

Najłatwiejszym, a zarazem najlepszym sposobem na rozwój motoryki małej u dzieci jest stymulacja dłoni poprzez pomoce i zabawki do ćwiczeń. W naszym sklepie prezentujemy proste i łatwe w obsłudze zabawki, które powinno posiadać każde przedszkole i żłobek. Wśród nich znajdują się drewniane, kolorowe, ale nietoksyczne artykuły takie jak labirynty o różnych wielkościach, tablety i tabliczki manipulacyjne, przesuwanki, układanki i wiele innych. Każdą z nich możemy dopasować do aktualnych możliwości każdego dziecka. Wszystkie posiadają atesty oraz zalecenia wiekowe, dzięki czemu nie przyniosą podopiecznym żadnych szkód, a jedynie długofalowe korzyści.

Rozwój poprzez zabawę

Rozwój umiejętności wynika często z możliwości, jakie dziecko otrzymuje od osoby dorosłej. Rolą rodziców i nauczycieli jest zmotywowanie dziecka do wykonywania ćwiczeń oraz wspieranie go w trudniejszych zabawach. Nauka przeplatania, przesypywania, układania czy przesuwania w linii pomaga nie tylko w nabywaniu umiejętności manualnych, ale również poprawia koncentrację, ćwiczy cierpliwość, czy spostrzegawczość. Pomaga to w nauce pisania, a ponadto wspiera dalszą naukę umiejętności wiązania sznurówek, zamykania zamków oraz zapinania guzików. Przykładów jest mnóstwo, lecz do każdej z nich dzieci muszą posiadać sprawne dłonie. Oczekiwany efekt widoczny będzie razem z naszymi zabawkami.