Nauka języka obcego dla klas 1 - 3

Nauka języka obcego dla klas 1-3 w szkole podstawowej

Szkoła podstawowa to miejsce, w którym wielu uczniów po raz pierwszy ma styczność z jakimkolwiek językiem obcym. Jego poznawanie początkowo odbywa się na zasadzie zabawy - w klasach 1-3 nauczyciele języków obcych skupiają się na liczbach, alfabecie, prostych słowach opisujących codzienność dziecka, aby włączyć go w radosny świat poznawania języków. A pomoce dydaktyczne mogą ich w tym wesprzeć!

Jakie pomoce do języka obcego oferujemy

Pomoce do nauki języków obcych w klasach 1-3 to przede wszystkim różnorodne kolorowe plansze z obrazkami i ich nazwami. Oferujemy głównie plansze do nauki języka angielskiego, najpopularniejszego języka w polskich szkołach. Zdobywając umiejętność posługiwania się nim, dziecko może stać się bardziej otwarte na świat i na edukację, pragnąc chłonąc kolejne języki i tym samym nabywając jeszcze więcej przydatnych w życiu kompetencji. Warto jednak zaszczepić w nich miłość do języków poprzez odpowiedni sposób nauczania już od najmłodszych lat. Nauka języka obcego w nauczaniu początkowym jest bardzo ważna i nie wolno jej zaniedbywać - staje się wstępem do poważnej nauki w późniejszych latach szkolnych.

W czym pomagają plansze edukacyjne

Nauka języka obcego w pierwszych latach życia pomija jeszcze całkowicie gramatykę i czasy, natomiast skupia się na prostym słownictwie. Przydają się wówczas dziecku dni tygodnia, miesiące czy liczby w obcym języku. Wokół nich można budować już znajomość innych słów - nazw owoców, warzyw, zwierząt, przedmiotów szkolnych, przyborów biurowych i wielu innych grup. Poprzez kolorowe obrazki i ciekawe historyjki na planszach można uczyć dziecko języków w sposób kreatywny, bez przymusu, a co najważniejsze - bez wrażenia, że dziecko się czegokolwiek uczy.