Multimedia, kodowanie, sprzęt IT, STEAM w przedszkolu

Kodowanie i programowanie w przedszkolu

Nauka kodowania w przedszkolu jest coraz częściej wprowadzana w formie zabawy do placówek edukacyjnych już od najmłodszych lat. Okazuje się bowiem, że dzieci, które wcześnie zaznajamiają się z prostymi komendami, łatwiej uczą się w przyszłości podstaw programowania, a kodowanie w przedszkolu może stać się dla nich świetną zabawą i aktywnością już od 3 roku życia. Programowanie dla dzieci uczy je umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej, zadaniowego podejścia do stawianych przed nimi problemów czy elastyczności. Dzięki wprowadzeniu do zabawy dzieci kodowania i programowania możemy być pewni, że będzie ono znacznie lepiej przygotowane do wyzwań, jakie stawia przed nim współczesny świat. Trudno bowiem przewidzieć, jakie umiejętności przydadzą im się w ich dorosłym życiu, jeśli obecnie jesteśmy świadkami przyspieszonego rozwoju technologicznego.
Do nauki kodowania dzieci w wieku przedszkolnym można wykorzystywać zarówno programy multimedialne, ale także liczne pomoce tradycyjne, które z powodzeniem wprowadzą dzieci w świat programowania i nauczą podstaw myślenia komputacyjnego.
Oprócz pomocy edukacyjnych do nauki kodowania i programowania, sklep Moje Bambino oferuje także sprzęt multimedialny do przedszkola. We współczesnej rzeczywistości wypełnionej niezliczonymi bodźcami multimedia są niemal nieodzownym narzędziem pozwalającym dotrzeć do dzieci i zainteresować je nauką poprzez zabawę. Interaktywne tablice, magiczne dywany multimedialne czy stoły terapeutyczne nie tylko przyciągają dzieci możliwością wejścia z nimi w interakcję, ale także rozwijają ruchowo oraz mają duże znaczenie edukacyjne. Tradycyjne metody nauczania muszą odpowiadać na zmieniający się bardzo szybko wokół nas świat, nowoczesne przedszkole, do którego dzieci chodzą z radością i w oczekiwaniu na wyzwania, jakie stawia przed nimi wychowawca, musi być wyposażone w multimedialny sprzęt wysokiej jakości.
Sklep internetowy Moje Bambino oferuje multimedialne pomoce edukacyjne, a także pomoce do nauki programowania i kodowania już od najmłodszych lat. Wysoka jakość oferowanego sprzętu i jego korzystna cena pozwala na wyposażenie każdej placówki edukacyjnej chcącej nadążać za zmieniającym się światem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.