Wspomaganie rozwoju, integracja sensoryczna w żłobku

Wspieranie rozwoju dziecka – integracja sensoryczna w żłobku


Stymulowanie rozwoju dziecka poprzez zabawę od najmłodszych lat zostawia pozytywne efekty w dorosłości. Ponadto ułatwia późniejsze funkcjonowanie w szkole. Zatem jak wspierać rozwój dziecka, aby był on jak najbardziej wartościowy? Z naszą pomocą okaże się to proste.

W Moje Bambino znajdują się kategorie różnorodnych produktów, które posłużą do rozwinięcia wielu pożytecznych umiejętności, a wśród nich oczywiście pomoce i zabawki do ćwiczeń i wspierające integrację sensoryczną w żłobku. W naszym sklepie znajdziecie takie, które pozytywnie wpłyną na percepcję wzrokową, dotykową czy słuchową. Twórcza zabawa pobudzi ich zmysły, wyobraźnię, ale także pamięć i koncentrację.

Żłobek to miejsca, w których małe dzieci są szczególnie wrażliwe na to, co je otacza. Dodatkowo ich wiek sprawia, że najchętniej spędzają czas podczas zabawy. Dlatego opracowane zostały specjalne ćwiczenia i programy, które pozwalają nie tylko na świetne spędzenie czasu w gronie innych maluchów, ale dodatkowo na naukę podstawowych umiejętności. Dzięki takim zabawom dzieci zbliżają się do siebie, uczą się budowania relacji oraz radzenia sobie z emocjami. Zaczynają kontrolować swoje zmysły bardziej świadomie lub ćwiczyć małą motorykę. Prawidłowy rozwój integracji sensorycznej u małych dzieci pozostawia efekty na późniejsze lata. Przez zabawę nauka kojarzy się dzieciom z czymś fajnym, co pozwala im traktować ją z entuzjazmem.
Polecamy szczególnie kąciki polisensoryczne, pomoce stymulujące percepcję zmysłów u maluszków a także akcesoria do masażu małych dzieci.


Wiele możliwości dla rozwoju motoryki małego dziecka


W naszym sklepie znajdą Państwo akcesoria do ćwiczeń ruchowych dla maluchów, które można dopasować indywidualnie pod potrzeby swoich podopiecznych. W żłobku z pewnością aktywność małych dzieci wspierać będą baseny z piłeczkami, akcesoria do ćwiczeń równowagi, różnego rodzaju piłeczki czy zabawki ogrodowe. W tej kategorii naszego sklepu internetowego znajdują się także wózki wieloosobowe, żłobkowe, węże spacerowe i kamizelki odblaskowe, które pozwolą na spędzanie małym dzieciom jeszcze więcej czasu na świeżym powietrzu.

Dzieci potrzebują dużo ruchu a dla dzieci w wieku żłobkowym jest to szczególnie ważne, ponieważ doskonalą wówczas utrzymywanie równowagi, intensywnie ćwiczą chodzenie i omijania różnych przeszkód. Z czasem chętnie sięgają po różnego rodzaju jeździki czy duże auta, które nie tylko wspierają aktywność ruchową dzieci, ale równocześnie sprawiają im wiele frajdy. Polecamy nasze produkty, które są przeznaczone dla dzieci poniżej 3 roku życia.