Tablety

Tablet dla dziecka do przedszkola - jaki wybrać?

Nowoczesna technologia coraz intensywniej wykorzystywana jest w edukacji, w tym także edukacji przedszkolnej. Narzędziem wspierającym pracę nauczyciela jest między innymi tablet. W edukacji przedszkolnej bardzo ważne jest wykorzystywanie różnych metod trenowania spostrzegawczości i umiejętności dziecka. Stosuje się do tego między innymi tablety do przedszkola. To urządzenia bardzo praktyczne, pozwalające zaznajomić dziecko z najnowszymi technologiami, przy równoczesnym rozwijaniu jego zdolności poznawczych.
W naszej ofercie mamy różnorodne urządzenia, które mogą być wykorzystane do użytku przedszkolnego. To wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie sprzęty, na których można odtwarzać zabawy multimedialne. Oprócz tego oferujemy także specjalny tablet graficzny, etui z klawiaturą na tablety oraz specjalne torby i walizki. Walizka na tablety jest niezbędna nauczycielowi do przechowywania oraz przenoszenia tych urządzeń, by jak najdłużej mogły służyć w ciągu następnych lat edukacji przedszkolnej.

Dlaczego warto mieć w sali przedszkolnej tablet?

Wychowywanie najmłodszych pokoleń z dala od współczesnej technologii mija się z celem, ponieważ prędzej czy później maluchy będą miały styczność ze smartfonami, tabletami i laptopami. Najnowocześniejsze metody edukacji zakładają zatem naukę rozsądnego, mądrego korzystania z urządzeń multimedialnych pod nadzorem wychowawców, zamiast separowania dzieci od nich.
Na tablecie dziecko może sprawniej, przy pomocy dźwięków, obrazów i filmów na przykład przyswajać nowe słówka z zakresu języków obcych, uczy się liczyć, ćwiczy czytanie. Tablety dzięki możliwości korzystania z rozmaitych aplikacji dają dzieciom możliwość poszerzania zasobu słownictwa, czy trenowania prawidłowej wymowy czy nauki myślenia komputacyjnego. Zdecydowanie warto mieć je jako wsparcie dla edukacji w swojej sali przedszkolnej!