Meble do biblioteki i czytelni

Wyposażenie biblioteki i czytelni szkolnej

Biblioteka z czytelnią to miejsca szczególne. Pomieszczenia, w których następuje zderzenie dwóch światów - literackiej fikcji i rzeczywistości. Miejsca, w którym dobrze czuć muszą się zarówno książki, jak i korzystający z ich bogactwa ludzie. Dlatego nasz sklep proponuje wyposażenie bibliotek i czytelni spełniające zarówno wymagania bibliotekarzy, jak i czytelników. Korzystając z doświadczenia własnego, a także opinii naszych Klientów, oferujemy meble specjalnego przeznaczenia do biblioteki i czytelni. Są to przede wszystkim modułowe regały książkowe, których konstrukcję stanowią metalowe ramy. Półki wykonane z płyty laminowanej, zawieszane są na ramie za pomocą haczyków. Moduły podstawowe, wyposażone w 4 nogi, można łączyć z dodatkowymi (posiadającymi 2 nogi z jednego z boków), uzyskując rzędy półek bibliotecznych odpowiednich do danego pomieszczenia. Oprócz regałów jednostronnych, przeznaczonych do ustawienia pod ścianami, oferujemy również regały dwustronne. Są one szersze, z przegródką pośrodku każdej półki, zapewniające dostęp z dwóch stron (cena regałów dwustronnych jest niewiele wyższa niż jednostronnych przy zyskaniu 100% miejsca). Podobnie jak przy opcji pojedynczej, również tu dostępne są moduły podstawowe i uzupełniające.

Poza regałami książkowymi, polecamy również regały ekspozycyjne służące do prezentacji wybranych pozycji. Ponadto, oferujemy naszym Klientom również meble, materiały i akcesoria biblioteczne takie jak lady recepcyjne oraz szafki katalogowe. Te ostatnie są szczególnie polecane jako wyposażenie biblioteki szkolnej - mimo postępującej komputeryzacji, z katalogów korzysta się ciągle jeszcze zwłaszcza w niewielkich bibliotekach, a część czytelni szkolnych, mimo skatalogowania wirtualnego, pozostaje celowo przy katalogach manualnych w celach edukacyjnych. Wspomniane już lady recepcyjne dostępne są w naszym sklepie w wielu konfiguracjach. Oferujemy lady proste oraz narożne, półkoliste. Można je łączyć i zestawiać dowolnie oraz opcjonalnie wyposażać w nadstawki. Ciekawą propozycją jest bardzo prosta lada trójdzielna w formie niewielkiego biurka z dwoma przegródkami na karty biblioteczne i szufladą, przydatna zwłaszcza w mniejszych placówkach.

Poza regałami, szafkami katalogowymi i ladami, oferujemy również poduchy. Sprawdzają się one zwłaszcza w szkołach podstawowych, obok stolików i ławek stanowią bardzo atrakcyjne dla dzieci wyposażenie czytelni bibliotecznej. Zachęcamy naszych Klientów do odwiedzenia podkategorii Pomysły na przestrzeń, gdzie przyjrzeć się można realizacjom wykonanym z wykorzystaniem naszych produktów. Zaprezentowane wnętrza stanowić mogą inspirację dla aranżacji kolejnych bibliotek i czytelni.