Sztalugi i meble plastyczne

Sztalugi, tablice z papierem i suszarki plastyczne dla dzieci

Rysowanie to rozrywka i nauka jednocześnie. O tym, jak wielki walor edukacyjny przemawia za umożliwieniem tworzenia dziecku jego własnych dzieł można pisać godzinami. Rozumiejąc te potrzebę nasz sklep internetowy Moje Bambino oferuje Państwu szeroki wybór akcesoriów plastycznych, które znajdą zastosowanie w przedszkolu, szkole podstawowej czy w domu małego artysty.

W asortymencie posiadamy sztalugi dla dzieci, które umożliwiają tworzenie obrazków również w pozycji stojącej, co zapobiega przybieraniu złej postawy ciała. Sztaluga artystyczna dla dziecka to doskonałe rozwiązanie pozwalające na rozwijanie talentu i wyobraźni. Rysując bądź malując najmłodsi poznają różne kolory, kształty, uczą się obserwacji przenosząc to, co widzą na papier. Dodatkowo zajęcia plastyczne kształtują także ich pamięć wzrokową oraz oczywiście zdolności manualne. Świetnym rozwiązaniem jest również wybór dwustronnej sztalugi, która daje możliwość jednoczesnej zabawy przez dwójkę dzieci. Mogą nawzajem malować swoje portrety czy karykatury, co z pewnością przysporzy najmłodszym wiele okazji do śmiechu i polepszania relacji w grupie.

Dysponując mniejszą przestrzenią warto rozważyć inne rozwiązanie, takie jak tablica z papierem czy wieszak. Montowane do ściany zajmują niewiele miejsca pozwalając na przeprowadzenie wartościowych zajęć plastycznych. Bardzo wygodnym i godnym polecenia rozwiązaniem są sztalugi czy tablice wraz z półką bądź kuwetką na przybory do rysowania. Umożliwi to zachowanie porządku, a także wygodę i komfort użytkowania dla malujących właśnie dzieci.
Sztaluga z papierem doskonale nadaje się nie tylko do placówek, ale także do domów, gdzie w zaciszu własnego pokoju umożliwi smykom rozwój pasji.
Problemem, z którym często mogą się Państwo spotkać jest z pewnością ilość malowideł, które wymagają suszenia po pracy z farbami. Nie chcąc zajmować przedszkolnych blatów czy parapetów proponujemy przyjrzenie się bardzo prostemu sposobowi, jakim jest suszarka plastyczna. Pozwala na wysuszenie wielu prac na niewielkiej przestrzeni, bez obawy o ich zniszczenie czy poplamienie nawzajem.