Drabinki i ścianki wspinaczkowe

Wyposażenie sali gimnastycznej: drabinki i ścianki wspinaczkowe

Dzieci powinny rozwijać się na wielu płaszczyznach. Zadbanie o jego fizyczną sprawność jest jedną z kwestii, którą obok przedszkola czy szkoły wspierają rodzice, choćby poprzez zachęcanie do zabawy na świeżym powietrzu. W przedszkolu czy szkole na intensywne ćwiczenia pozwolą drabinki gimnastyczne, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie. Sprawdzają się w integracji sensorycznej i rehabilitacji jednak są świetnym sposobem na rozruszanie dziecka każdego dnia! Do Państwa dyspozycji oddajemy wspomniane już drabinki, ale także inne wyposażenie sali gimnastycznej. Proponujemy ścianki wspinaczkowe czy dodatkowe akcesoria w postaci nakładek lub poduszek na drabinki. Wszystko, co niezbędne przy ćwiczeniach fizycznych malucha czeka na Państwa w naszym sklepie internetowym. Polecamy także fakturowe nakładki, drabinki plecione i wałki tapicerowane na drabinki. Wybierając nasze produkty do sali gimnastycznej lub centrum rehabilitacji, mogą mieć Państwo pewność będą one wysokiej jakości. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci czeka w korzystnych cenach. Zapewniamy także profesjonalną pomoc w przypadku pytań dotyczących produktu czy podczas zakupu. Nasi specjaliści chętnie wtedy podpowiedzą i doradzą, co będzie najlepszym rozwiązaniem do rehabilitacji dziecka w każdym wieku!

Ścianki wspinaczkowe i liny dla dzieci używane w terapii SI

Ścianki wspinaczkowe i liny dla dzieci są niezbędnym elementem gabinetu, w którym prowadzona jest terapia sensoryczna. To właśnie pokonywanie lęku wysokości jest częścią terapii SI. Ścianki wspinaczkowe są bardzo interesujące dla dzieci w związku z czym terapia może iść do przodu.

Dlaczego ścianki wspinaczkowe są używane w terapii sensorycznej?

Ścianka wspinaczkowa dla rozwoju SI odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ nie dość, że jest ona bardzo ciekawa i interesująca dla dzieci, to ponadto stanowi dla nich prawdziwe wyzwanie. Oprócz tego, że ścianka pozwala na wspinaczkę to wymusza od dzieci planowanie ruchu, żaden nie może być przypadkowy. Ściankę można pokonać tylko i wyłączne poprzez planowane swoich kroków - ale dróg, które prowadzą do sukcesu może być wiele. Rozwiązań wspinaczki może być kilka - między innymi za pomocą drabinki, liny czy siatki.

Ścianki i liny wspinaczkowe - warto je mieć

Oferowana przez nasz sklep ścianka wspinaczkowa używana w terapii integracji sensorycznej jest to produkt najwyższej jakości. Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość świata, która w gabinecie terapeutycznym oraz przy skorzystaniu ze ścianki może się ujawnić. Niemniej jednak podstawowym celem, dla którego używa się ścianek wspinaczkowych w terapii integracji sensorycznej jest opanowanie przez dzieci umiejętności planowania ruchu oraz idąca za tym świadomość własnego ciała. Ponadto służy ona również do wzmacniania siły mięśni, koordynacji wzrokowo - ruchowej oraz doznań sensorycznych poprzez kontakt z przeróżnymi fakturami. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów ścianek, między innymi:

- ścianka wspinaczkowa z otworami/kamieniami;

- sześcian wspinaczkowy;

- ścianka wspinaczkowa lato/jesień/zima/wiosna;

- ścianka wspinaczkowa jaskinia/góry/zamek;

- multikącik smyka.