Historyjki obrazkowe

Historyjki obrazkowe jako pomoc dydaktyczna

Prezentowane w tej kategorii produkty takie jak historyjki obrazkowe są bardzo ważnym narzędziem edukacyjnym dla dzieci w wieku przedszkolnym, czy też rozpoczynających dopiero naukę w szkołach podstawowych. Są one pomocne w rozwijaniu wyobraźni, umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego, czy też wyciągania wniosków. Rozwijają one także kreatywne myślenie, słownictwo, oraz zdolności tworzenia opowieści o uporządkowanej strukturze. Uczą o tym, co to sekwencje zdarzeń, pomagają zrozumieć powiązania między przyczyną i skutkiem, a także przeszłością i przyszłością.
Tego rodzaju pomoce dydaktyczne jak kostki story cubes, czy też gry typu zbuduj opowieść, pozwalają na przeprowadzanie zajęć w atrakcyjnej dla dzieci formie zabaw, konkursów i warsztatów. Dzieci bawiąc się, poznają zasady tworzenia opowieści, budowania narracji, uczą się także uważnego słuchania ze zrozumieniem oraz wymyślania rozwiązań dla stawianych przed nimi problemów. Zestawy oferowane przez nasz sklep składają się z wielu elementów, takich jak kostki do gry, karty lub figurki.

Popularne i lubiane przez dzieci historyjki obrazkowe z oferty naszego sklepu, pozwalają na wielokrotną zabawę, w której trakcie za każdym razem powstają zupełnie nowe opowieści, a dzieci spędzają miło czas. Dlatego też warto mieć tego rodzaju pomoce naukowe w przedszkolu, miejscu zabaw dzieci, czy też w domu. Jest to doskonały pomysł na prezent, ponieważ jak wiadomo, dzieci lubią wymyślać nowe historie, a tego rodzaju pomoce pomagają stworzyć ramy danej opowieści, ułatwiając małym autorom zadanie.
Przedszkolaki pracując razem, uczą się także współpracy i dzielenia obowiązkami, jednocześnie otwierając się na pomysły innych, słuchając i dzieląc się informacjami, jakie udało im się zebrać. Wszystkie te nabyte w czasie zabawy umiejętności okażą się przydatne w dalszych latach edukacji, jak i w dorosłym już pozaszkolnym życiu. Dlatego też gorąco polecamy zgromadzone w tej kategorii pomoce naukowe każdemu rodzicowi i nauczycielowi.