Mapy geograficzne

Mapy ścienne szkolne świata i Europy oraz stojaki do map

Mapy szkolne to podstawowe wyposażenie każdej klasy przeznaczonej do nauki geografii, i nie tylko. Na lekcjach historii uczniowie także pracują w oparciu o mapy, poznając- zmieniające się na przestrzeni czasu- terytoria poszczególnych państw, w tym Polski. Zdecydowana większość dzieci szkolnych to typ wzrokowców, więc mapy szkolne to idealna pomoc dydaktyczna, ułatwiająca przebieg lekcji i zapamiętywanie prezentowanych danych. Omawiany atrybut szkolnego geografa istnieje w szkołach już kilkadziesiąt lat i wciąż jest niezastąpionym narzędziem, by poznawać położenie poszczególnych zakątków Polski, świata lub Europy.

W naszej ofercie mapa ścienna szkolna dostępna jest we wszystkich niezbędnych rodzajach. Posiadamy mapy fizyczne, które posłużą do nauki ukształtowania terenu, zarówno polskich, jak i światowych obszarów. Oferujemy również mapy polityczne, doskonałe do zdobywania wiedzy na temat położenia poszczególnych państw, ich granic, bezpośrednich sąsiadów oraz zapoznania się z nazwami stolic . Mapa ścienna szkolna to również model połączony charakterystycznych cech mapy fizycznej i politycznej, która stanowi oszczędność kosztów dla placówki nabywającej narzędzie, ale też szerszy kontekst do nauki dla uczniów .

Proponujemy również modele map przeznaczone dla najmłodszej grupy uczniów. Opracowane z myślą o specyficznych wymaganiach młodszych dzieci, stanowią inspirację do nauki, a ciekawe zabiegi graficzne zachęcają do posługiwania się mapą i wzbudzają zainteresowanie światem geografii. W asortymencie pomocy dydaktycznych, w zakresie wiedzy geograficznej, znajdują się mapy świata, Europy, jak i Polski. Oprócz ukształtowania terenu, mapa administracyjna prezentuje podział naszego kraju na umowne jednostki: województwa, powiaty. Niezbędnym elementem technicznym do korzystania z mapy jest stojak do mapy. Dostępny w naszym sklepie w kilku wariantach. Cena poszczególnych stojaków uzależniona jest od wykonania i wielkości produktu oraz zakresu funkcjonalności danego modelu.