Programowalne drony edukacyjne do placówek dydaktycznych

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat, w którym nie ma skomplikowanych, cyfrowych systemów teleinformatycznych czy możliwości przesyłania w krótkim czasie terabajtów danych. Dlatego nie dziwi fakt, że zaawansowane technologie, języki programowania czy techniki kodowania wkraczają do placówek dydaktycznych.
Jednym z urządzeń, które łączy w sobie walory edukacyjne ze światem zaawansowanych technologii informatycznych jest edukacyjny dron programowalny. W odróżnieniu od tego typu profesjonalnych statków powietrznych, wykorzystywanych w wojsku, meteorologii czy logistyce, służy on do zgłębiania wiedzy technicznej. Dron dla uczniów umożliwia w przyjazny i praktyczny sposób poznawanie tajników kodowania oraz takich języków programistycznych jak Scratch, Python czy Swift. Tor lotu, akrobacje powietrzne, miejsce lądowania, transmisja obrazu wideo, rozpoznawanie obiektów, śledzenie, trójwymiarowe rekonstrukcje w oparciu o analizy danych - tego typu operacyjny know-how mogą posiąść uczniowie dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, jakie daje dron programowalny.
Praca ze sztuczną inteligencją może być poszerzona o wieloelementowe zestawy dronów, dzięki czemu poprzeczkę wyzwań programistycznych można stopniowo podnosić. W tym celu uczniowie uczą się programowania synchronicznych lotów grupowych. Można to robić korzystając z jednego urządzenia. Wystarczy opracować odpowiedni kod, aby udowodnić, że granice kreatywności można przekraczać w sposób bezstresowy, podczas zabawy. Aplikacja, która obsługuje drona umożliwia szybkie wdrożenie się uczniów w tajniki awiacji. Ponadto oprogramowanie umożliwia rozbudowę systemu sterowania, chociażby o cyfrową transmisję obrazu w technologii VR.

Jaki dron wybrać do szkół?

Dron edukacyjny można nabyć w naszym sklepie jako pojedynczy produkt lub w zestawie kilku sztuk. Uzupełnienie stanowią akcesoria, takie jak klatka ochronna do drona czy zestaw akcesoriów do nauki precyzyjnego pilotażu, składający się z systemu specjalnych stojaków oraz lądowisk.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę