Zabawy i gry w świetlicy szkolnej

Pobyt w świetlicy powinien być dla dziecka interesujący i stymulujący. W tym celu ważne jest, aby była ona wyposażona w różne gry i zabawki, które zapewniają nie tylko rozrywkę, ale posiadają również walory edukacyjne. Aktywność dziecka w świetlicy może rozwijać jego wiedzę o świecie, a także pomóc w ćwiczeniu umiejętności motorycznych. Może także wspomagać integrację sensoryczną. Nasz sklep internetowy Moje Bambino przedstawia rozmaite gry i zabawy świetlicowe przygotowane w oparciu o rzetelną wiedzą psychologiczną dotyczącą rozwoju dzieci. Jednocześnie są one dla maluchów atrakcyjne i wizualnie ciekawie. 
Dostępne w asortymencie propozycje z łatwością dopasować można do wieku i możliwości dziecka. Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej chętnie sięgną po klocki, puzzle, gry planszowe i zabawki wymagające manualnych zdolności. Uczniów szkoły starszych klas bardziej zainteresują gry logiczne i strategiczne, szachy, czy quizy dotyczące różnych dziedzin. Tego typu aktywność jest świetnym uzupełnieniem szkolnego nauczenia. Dziecko w atrakcyjny sposób powtarza treści z lekcji (np. dotyczące historii czy geografii) oraz ćwiczy konkretne umiejętności (np. logicznego myślenia). Prezentowane gry i zabawy świetlicowe świetnie sprawdzą się także w innych miejscach, chociażby w trakcie szkolnej wycieczki lub w domu.
Zorganizowanie interesującej dla dzieci zabawy na świetlicy nie zawsze jest dla opiekunów zadaniem łatwym. Specjalnie opracowane przez nas propozycje mogą być dużą inspiracją w tym zakresie. W trakcie spędzania czasu z dzieckiem warto także podążać za tym, co je ciekawi. Jedne zabawki będą dla niego atrakcyjniejsze niż inne, co może pomóc w budowaniu i rozwijaniu indywidualnych zdolności. Dbając więc o wyposażenie świetlicy, należy mieć na uwadze to, by znajdowały się w niej zróżnicowane gry i akcesoria. Prezentowane przez nas zabawki i pomoce naukowe są bezpieczne i przyjazne dla dziecka - pozwolą mu eksplorować otaczającą rzeczywistość, a także umożliwią spędzenie czasu w sposób aktywny i inspirujący.