Nauka kodowania i programowania dla klas 1-3

Nauka kodowania i programowania dla klas 1-3

Nauka kodowania i programowania może mieć swój początek już w okresie szkoły podstawowej, a nawet przedszkola. Odbywa się wtedy poprzez zabawę, przy wykorzystaniu odpowiednich pomocy edukacyjnych, a stopniowo zaczyna wykorzystywać również proste roboty i komputery, które są świetnym sposobem na poznanie języka programowania. Wspólne zabawy na wczesnym etapie życia dziecka uczą logicznego myślenia, wnioskowania, planowania, przewidywania, a także dostrzegania pewnych zależności.

Programowanie dla najmłodszych jest o tyle ważne, że stwarza szansę na rozwijanie kompetencji, które mogą przydać się w wielu zawodach. Uczy współpracy w grupie, kreatywności czy umiejętności rozwiązywania problemów. Powszechnie uważa się, że programowanie jest trudne, co zniechęca wiele osób do nauki. Jednak odpowiednie pomoce do programowania odczarują te stwierdzenie i sprawią, że dzieci już z klasy 1-3 będą w stanie pokochać kodowanie poprzez naukę myślenia komputatywnego.

Nauka przez zabawę zawsze jest bardziej efektywna. Maluchy szybciej przyswajają wiedzę, jeżeli są zainteresowane tematem, a zagadnienia, których się uczą, przedstawiane są w nietuzinkowy, zachęcający do ich zgłębiania sposób. Kodowanie i programowanie w szkole podstawowej umożliwią liczne propozycje, które przygotowaliśmy w ramach oferty naszego sklepu internetowego. Są to różnego rodzaju gry, klocki, a także specjalne maty czy kafelki uczące podstaw kodowania i programowania u małych dzieci w szkole podstawowej. Warto poznać bliżej przedstawione propozycje, aby wśród tak wielu zróżnicowanych rozwiązań wybrać opcje najlepiej dopasowane do indywidualnych oczekiwań, a także wieku dziecka. W ofercie znalazły się wyłącznie sprawdzone produkty i zestawy doceniane przez odwiedzających nas klientów, pozwalające na szybką i owocną naukę programowania.