Ćwiczenia i pomoce dydaktyczne do stymulowania rozwoju mowy, kompetencji komunikacyjnych i językowych

Rozwój mowy to długi i skomplikowany proces. Polega on nie tylko na nauce słów, ale również na rozumieniu skomplikowanych wyrażeń i abstrakcyjnych znaczeń, takich jak porównania i metafory. Język to także narzędzie służące komunikacji, należy więc uczyć dzieci, jak go używać, by mówić o swoich emocjach i potrzebach. Proces nabywa kompetencji językowych powinien być wspierany od pierwszych miesięcy życia dziecka. 

Nasz sklep internetowy Moje Bambino przedstawia profesjonalne gry, zabawki dydaktyczne i pomoce edukacyjne, których zadaniem jest rozwijanie kompetencji językowych i komunikacyjnych. Są one dla dziecka atrakcyjne i ciekawe pod względem wizualnym. Wiele osób zastanawia się, jak stymulować rozwój mowy u najmłodszych. Dużą pomocą mogą być specjalne plansze tematyczne, piłki z obrazkami, czy kolorowe karty przedstawiające różne przedmioty. Ważne jest, by zachęcać dziecko do opowiadania o tym, co widzi, a także mówić mu o przedstawionych na materiałach rzeczach i zjawiskach. 

Nauka języka polskiego w edukacji wczesnoszkolnej powinna przebiegać wielopłaszczyznowo. Jednym z podstawowych wyzwań jest rozwijanie zasobu słownictwa u dziecka. Proces zapamiętywania nowych słów będzie skuteczniejszy, jeśli zaangażuje się uwagę ucznia. Dlatego też oferowane przez nas pomoce są dopasowane do jego wieku i potrzeb. Są one opracowane pod kątem tematycznym. Przykładowo, umożliwiają one dziecku poznanie słownictwa z zakresu świata przyrody, a także uczą jak nazywać emocje i uczucia. W procesie kształcenia językowego należy również stymulować wyobraźnię i uczuć myślenia przyczynowo-skutkowego, w czym pomagają różne historyjki obrazkowe. Korzystając z nich, dziecko ćwiczy również umiejętność formułowania wypowiedzi. Ma także możliwość zadawania pytań i poszerzania swojej wiedzy w danym zakresie tematycznym.

Wszystkie nasze propozycje powstały w oparciu o wiedzę psychologiczną związaną z procesem rozwoju mowy u dziecka. Mogą być stosowane w przedszkolach i szkołach, a także w domach.