Kolekcje placów zabaw

Osiedlowe lub przedszkolne place zabaw

Idealny plac zabaw powinien być dopasowany do potrzeb dzieci. Zanim kupimy zestawy zabawkowe musimy zastanowić się, gdzie je umieścimy, w przedszkolu, na osiedlowym skwerku czy w zaciszu własnego ogrodu… Drugą, istotną kwestią jest dostosowanie placu zabaw do wieku dzieci. Trzyletnie maluchy mają zupełnie inne potrzeby i oczekiwania niż ośmioletni uczniowie. Gotowe zestawy znacznie ułatwią nam zaprojektowanie placu skrojonego na miarę.

Urządzając plac zabaw na osiedlu musimy pogodzić ze sobą wiele różnych potrzeb, dlatego najlepiej przeprowadzić konsultacje społeczne wśród mieszkańców osiedla. Dzięki temu dowiemy się z jakich urządzeń najchętniej korzystają dzieci, co jest najbezpieczniejsze oraz co sprawia największą radość.

Pamiętajmy, że w stosunku do wszystkich zabawek oraz urządzeń istnieje wymóg bezpieczeństwa. Place zabaw w Polsce muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa. Dlatego zawsze wybierajmy sprzęt renomowanych producentów. Dzięki temu będziemy mieli całkowitą pewność, że dany sprzęt został dokładnie przetestowany i sprawdzony.