Zaburzenia dojrzałości emocjonalnej i społecznej

Edukacja włączająca a dojrzałość emocjonalna u dziecka

Rozwój emocjonalny dziecka jest tak samo ważny, jak rozwój umysłowy oraz ruchowy. Zachowanie niektórych dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym może budzić niepokój, dlatego nigdy nie wolno bagatelizować żadnego problemu. Zaburzenia emocjonalne mogą objawiać się na wiele sposobów, a jednym z nich są nagłe wybuchy złości młodych ludzi. Mogą one przybierać formę słowną lub wiązać się z agresywnymi czynami w stosunku do innych dzieci lub przedmiotów. Edukacja włączająca w szkole powinna zatem obejmować również terapię związaną z rozwojem emocjonalnym dzieci.

Wśród przygotowanych przez nas propozycji znajdą Państwo liczne pomoce edukacyjne, takie jak chociażby worki do boksowania, które dają możliwość bezpiecznego odreagowania negatywnych emocji. Worki te zostały wykonane w trwały sposób z dobrych jakościowo materiałów i dostępne są w licznych wariantach. Inną propozycją, która ma na celu kształtować dojrzałość emocjonalną dziecka, są zegary emocji czy pamiętniki humoru dostępne w naszym sklepie internetowym w przystępnych cenach.

Ciekawą opcją są kąciki emocji, które znajdą zastosowanie w placówkach wczesnoszkolnych oraz przedszkolnych. W sprzedaży posiadamy również praktyczne materiały przeznaczone dla nauczycieli, wśród których znaleźć można prezentacje tematyczne, poradniki metodyczne oraz scenariusze zajęć wychowawczych. W ramach zestawów dostępne są również specjalne ulotki przeznaczone dla rodziców dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi. Zachęcamy do poznania wszystkich naszych propozycji.