Obserwacja pedagogiczna, diagnoza edukacyjna

Obserwacja pedagogiczna dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – pomoce do przeprowadzenia diagnozy w przedszkolu i szkole.

Dzieci rozwijają się w różnym tempie i ważne jest śledzenie dynamiki ich rozwoju na każdym etapie życia. Szczególne zadanie mają tu oczywiście specjaliści, pedagodzy i nauczyciele, którzy fachowo potrafią ocenić poziom rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dodatkowo obserwacja pedagogiczna długoterminowa przedszkolaka czy ucznia ma największą wartość, bo pozwala na pełną diagnozę i przekrojowo ocenić poziom rozwoju małego człowieka. Warto przy diagnozach edukacyjnych posiłkować się wartościowymi pomocami dedykowanymi nauczycielom, pedagogom czy psychologom. Moje Bambino w swojej ofercie sklepu internetowego posiada praktyczne pomoce do pracy psychologiczno- pedagogicznej z uczniem.
Pomoce do obserwacji i diagnozy zawierają zazwyczaj nie tylko charakterystykę rozwoju dzieci, ale także formularze wywiadów, karty obserwacji oraz dają możliwość zapisu wyników, ich zestawiania czy interpretacji. Ważne także, by materiały do obserwacji pedagogicznej obejmowały wszystkie obszary rozwoju dzieci. W wieku przedszkolnym czy szkolnym nauczyciele zwracają uwagę zarówno na rozwój ruchowy dzieci, jak i rozwój mowy, operacji umysłowych czy emocjonalno – społeczny.
W sklepie internetowym Moje Bambino znajdą Państwo wszelkie pomoce niezbędne do obserwacji i pełnej diagnozy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ofercie posiadamy pomoce  w tradycyjnej formie papierowej, jak i w postaci nowoczesnych programów multimedialnych. Szczególnie polecamy pakiety do diagnozy dzieci przedszkolnych i uczniów zawierające specjalnie wybrane artykuły plastyczne, akcesoria sportowe i pomoce do zabaw zręcznościowych, które ułatwią pracę z uczniem i pozwolą na precyzyjną jego diagnozę.
Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną ofertą pomocy do ukierunkowanej diagnozy dzieci oraz narzędzi pomagających ocenić gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole.