Programowanie, roboty interaktywne

Programowanie dla najmłodszych – robot edukacyjny Photon

Obecnie często ulubioną zabawką dziecka jest tablet lub telefon z ogromem różnych gier. Dlaczego by nie wykorzystać tego w odpowiedni sposób tak, aby nasze pociechy w dalszym ciągu świetnie się bawiły, lecz naraz zdobywały cenną wiedzę? Z pomocą przychodzi robot edukacyjny Photon. Czym jest oraz w jaki sposób wzbogaca dzieci o ważne umiejętności?

Zabawka początkowo nie ma żadnych zdolności, nie potrafi kompletnie niczego wykonać. Jednak to dziecko wraz z zabawą poprzez aplikację na telefonie lub tablecie (z którą połączoną będzie robot) sprawia, że Photon uczy się nowych rzeczy. Zaczyna reagować na bodźce, poruszać się, reagować na interakcje. Czym tak naprawdę wyróżnia się Photon? Robot przede wszystkim rozwija się wraz z dzieckiem.


Co jeśli dziecko nie posiada najmniejszej wiedzy w programowaniu?

Jest to przede wszystkim robot edukacyjne dla dzieci, więc nie wymaga wiedzy z tego zakresu do rozpoczęcia zabawy. Dziecko samo będzie poznawać programowanie dzięki aplikacji, która posiada różne interfejsy dostosowane do dzieci w różnym wieku. Zabawka jest zaprojektowana tak, aby sprawiała świetną zabawę dla chłopców oraz dziewczynek.
Na co pozwala zabawka?

Warto poznać jakie możliwości posiada Photon. Robot został wyposażony w 10 czujników, które pozwalają mu na interakcję z otoczeniem. Poznaje kolory, wykrywa światło i dźwięk, porusza się oraz omija przeszkody. Tak naprawdę posiada ogrom możliwości i można zaprogramować go na wiele sposobów. To na jakie możliwości pozwoli robotowi młody geniusz będzie ograniczone jedynie wyobraźnią. Photon jest ponadto dedykowany instytucjom edukacyjnym. Zabawka będzie świetnym narzędziem dydaktycznym wraz z matą i aplikacją edukacyjną oraz z scenariuszami zajęć dla nauczycieli. Zabawka pozwoli w klasach wprowadzać programowanie dla najmłodszych zgodnie z obecnie przyjętą postawą programową. Nasza oferta oprócz zakupu robota proponuje również specjalne warsztaty dla nauczycieli z zakresu obsługi Photona oraz tego, w jaki sposób wykorzystywać go do rozwijania umiejętności uczniów.

Brak list.
Aby używać list musisz być zalogowany. Logowanie/Rejestracja