Kąciki sensorycze, tablice manipulacyjne

Kąciki manipulacyjne dla dzieci do przedszkoli

Dobrze zaaranżowane sale, w których spędzają czas dzieci, gwarantują rozwijającą zabawę. Wyposażenie pomieszczeń dla najmłodszych w elementy sprzyjające odkrywaniu świata za pomocą jednocześnie zmysłu dotyku, słuchu i wzroku powinno znajdować się wszędzie tam, gdzie maluchy przebywają większą część dnia.
Dzięki asortymentowi, który posiada sklep Moje Bambino, opiekun czy wychowawca ma możliwość, aby stworzyć fantastyczny kącik manipulacyjno-sensoryczny. Posiadamy gotowe rozwiązania, ale także elementy, z których sami zbudujemy taki kącik. Wystarczy niewielki kawałek przestrzeni, aby urządzić miejsce do radosnej i kreatywnej zabawy. Konstrukcje przedstawiające domki czy zwierzęta to wielofunkcyjne zabawki manipulacyjne dla dzieci. Ruchome elementy zachęcają do ich przekręcania, odczepiania , zmiany położenia i dotykania. Młody człowiek bada dzięki temu świat odbierając go wieloma zmysłami. W większych salach czy na zewnątrz świetnie sprawdzą się kąciki, które są wyposażone w tunele, przejścia i zjeżdżalnie. Ścienne ozdoby manipulacyjno-sensoryczne, aplikacje o ciekawej teksturze, panele z efektami dźwiękowymi to produkty stworzone do tego, aby wykorzystać je przy organizowaniu odpowiedniego dla dzieci otoczenia.

Kąciki manipulacyjne do szkół i przedszkoli to doskonałe rozwiązanie aranżacyjne. Świetnie sprawdzą się wśród najmłodszych przedszkolaków, ale powodzeniem będą cieszyć się też w szkolnej świetlicy. Korzystna cena tych produktów oraz nieskończone możliwości zabawy jakie one dają, powinny zaważyć na słusznej decyzji o ich nabyciu.