Akcesoria do ćwiczeń ręki

Motoryka ręki dziecka - ćwiczenie sprawności manualnych

Dziecko w wieku przedszkolnym rozwija sprawność ruchową i koordynację. Aby maluch rozwijał się prawidłowo, sprawność ręki dziecka musi być doskonalona. Wytrwale pracując, dziecko nabywa umiejętność pisania i rysowania, zapinania i rozpinania guzików, lepienia i wyklejania. W ten sposób kształtuje się motoryka ręki dziecka - palce i cała dłoń stają się bardziej sprawne, a nasza pociecha uczy się, jak radzić sobie w życiu. Zyskuje tak potrzebne umiejętności, jak wiązanie sznurowadeł, samodzielne jedzenie i ubieranie się, opanowuje podstawy działań plastycznych, które tak bardzo przydadzą się później w szkole. Stąd tak istotne jest ćwiczenie ręki dziecka. Rodzice i opiekunowie dziecka wspierają je w tym procesie, podsuwając mu różnego rodzaju zabawki, klocki, kredki i kolorowanki.

Toczenie, chwytanie, podnoszenie i ugniatanie przedmiotów pomagają trenować motorykę dłoni. Sklep internetowy Moje Bambino oferuje szereg akcesoriów do ćwiczeń poprawiających zwinność palców i nadgarstków. Piłeczki sensoryczne stymulują receptory czuciowe poprzez wyrazistą fakturę. Żywe kolory zachęcają do zabawy. Ciało rozluźnia się, poprawia się krążenie. Poprzez bodźce dotykowe i wizualne proces integracji sensorycznej - prawidłowego odbierania i interpretowania docierających z otoczenia wrażeń zmysłowych - przebiega harmonijnie. Podrzucanie i zgniatanie piłeczek manipulacyjnych to jednocześnie trening i świetna zabawa. Pajączki stwarzają okazję do żartów, a świecący jeżyk rozświetla ciemności i pomaga dziecku zasnąć - równocześnie pobudzając receptory dotykowe.

Akcesoria do ćwiczeń ręki dostępne w sklepie internetowym Moje Bambino posłużą dzieciom w wieku przedszkolnym, pedagogom i terapeutom. Są to również produkty, które mogą być przydatne w rehabilitacji. Mięśnie wzmacniają się, nadgarstki pracują, motoryka dłoni ulega usprawnieniu. Wszystkie produkty spełniają wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa. Kolorystyka i zróżnicowana faktura sprawiają, że są atrakcyjne i zachęcają do zabawy.