Edukacja Domowa

Edukacja i nauczanie domowe - szkoła w domu


Nauczanie domowe stanowi duże wyzwanie. Dziecku z pewnością dużo trudniej skupić się w domowych warunkach, gdzie rozpraszają go zabawki, a także telewizor czy komputer. Dlatego bardzo ważne jest, by stworzyć mu specjalny kącik, w którym uczeń będzie mógł poświęcić się w 100% nauce.
W kąciku lekcyjnym powinno znaleźć się przede wszystkim biurko oraz wygodne siedzenie. W ofercie naszego sklepu można znaleźć wszelkie niezbędne elementy wyposażenia takiego miejsca, w tym również jednokolorowy dywan i tablicę korkową. Przydatna będzie też tradycyjna tablica szkolna, na której zapisać można ważne informacje czy przedstawić proces rozwiązywania zadania matematycznego. W trakcie nauki warto również posługiwać się metodami multimedialnymi - to dlatego w naszym asortymencie znaleźć można też laptop czy tablet.

Pomoce dydaktyczne sprawią, że edukacja domowa będzie przebiegać przyjemniej i szybciej. W naszym sklepie znajdują się tradycyjne pomoce, takie jak globus, zegar, kalkulator czy liczydło. Warto sięgnąć także po kolorowe i wciągające gry tematyczne dotyczące najróżniejszych zagadnień m.in. matematycznych, geograficznych, ekologicznych czy językowych. Plansze z cyframi pomogą zrozumieć jak dokonywać operacji matematycznych, a klocki ze zjawiskami atmosferycznymi nauczy dziecko opisywać pogodę. Wszystkie pomoce dydaktyczne powstały w oparciu o obowiązujące wymogi programowe i pomagają zrozumieć wykładane treści.
Edukacja domowa powinna obejmować również zajęcia plastyczne i artystyczne. Chodzi o to, by dziecko rozwijało zdolności manualne, a także mogło rozwijać swoje kreatywne myślenie. Dlatego w naszej ofercie znaleźć można liczne pomysły i inspiracje plastyczne, które mogą dziecku stworzyć coś twórczego i ładnego. Warto tworzyć z uczniem prace tematyczne dotyczące np. pierwszego dnia wiosny. Wspólnie przygotować można ozdoby na okno czy dekoracje do domu.

Nauka dziecka w domu wymaga odpowiedniej organizacji, a także pomocy dydaktycznych. Nasz sklep Moje Bambino przygotował różnorodną i bogatą ofertę, dzięki której szkoła domowa będzie odpowiednio wyposażona, a także stanie się miejscem dla dziecka przyjaznym i ciekawym. Poszczególne propozycje dopasować można do wieku i potrzeb dziecka, wszystkie powstały w oparciu o znajomość podstawy programowej, wiedzę psychologiczną i świadomość, jak aktywizować dziecko do nauki.