Zaburzenia funkcji słuchowych

Zaburzenia słuchu u dzieci – pomoce dydaktyczne

Dla każdego rodzica prawidłowy rozwój dziecka jest kwestią nadrzędną. Aby wszystko szło w dobrym kierunku, ważna jest obserwacja ich zachowań, szybka reakcja na pojawiające się nieprawidłowości oraz wspomaganie rozwoju dziecka. Niezwykle ważną rolę w kształtowaniu innych procesów u najmłodszych, np. mowy czy postrzegania świata, odgrywa słuch dziecka. Odpowiada on przede wszystkim za prawidłową mowę oraz interpretację otaczającej go rzeczywistości. Jednak zdarz się, że w wieku przedszkolnym mogą wystąpić zaburzenia słuchu u dzieci.
Przyczyny niedosłuchu przybierają różne formy, między innymi może to być związane z uszkodzeniami, które powstały w wyniku infekcji pochorobowej lub też może mieć na to wpływ nadmierny hałas. Dzieci, które zmagają się z zaburzeniami słuchu muszą otrzymać wsparcie i specjalistyczną opiekę w postaci różnorodnych ćwiczeń, w których mogą pomóc nasze produkty. Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę, więc niezwykle ważne jest odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń do potrzeb oraz możliwości dziecka, który wywoła na jego twarzy uśmiech.
Nasza oferta zadań słuchowych dla dzieci wprowadzi ich w świat dźwięków, dzięki czemu dziecko pozna dźwięki występujące w środowisku jak i w codziennych domowych czynnościach, nauczy się odgłosów wydawanych przez zwierzęta, a następnie będzie umiało je dopasować, a także udoskonali odróżnianie głosek. Poza tym różnorodne pomoce dydaktyczne jakie oferuje nasza firma wpłyną pozytywnie na pamięć dziecka oraz pozwolą mu polepszyć swój wzrok. Oferowane ćwiczenia sprawdzą się zarówno w zajęciach prowadzonych przez przedszkole jak również w zabawach dziecka z rodzicami. Pamiętajmy, że to w jaki sposób będzie rozwijało się dziecko, zależy od nas samych, a przecież każdy wie, że radość dziecka jest także radością rodzica.