Wydawnictwa dydaktyczne i edukacyjne dla dzieci

W ofercie sklepu Moje Bambino znajdą Państwo liczne książki edukacyjne dla dzieci i nauczycieli. Mogą one stanowić doskonałe wyposażenie placówek - zarówno żłobków, przedszkoli, jak i szkół. Istotną zaletą, jaką posiadają oferowane przez nas wydawnictwa dydaktyczne, jest to, że są dostosowane do wyobraźni i sposobu myślenia młodych uczniów, w związku z czym są dla nich zrozumiałe i ciekawe. Wierzymy, że dobre książki edukacyjne dla dzieci to takie, które łączą rozwój intelektualny z rozrywką. Poszerzają one horyzonty i pomagają zrozumieć otaczający świat. Tego typu wydawnictwa edukacyjne w absorbujący sposób opowiadają o ważnych, życiowych sprawach, takich jak technologia, środowisko czy relacje międzyludzkie, a w przypadku występowania problemów edukacyjnych - np. z ortografią, wspierają dziecko w wyrównaniu braków bez powodowania frustracji i wzbudzania niechęci do nauki. Do innych interesujących materiałów zaliczyć można również atlasy - geograficzne, historyczne i przyrodnicze. Stanowią one źródło dobrze przedstawionej wiedzy merytorycznej.

W trosce o rozwój uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, polecamy produkty Edusensus. Wspomagają one nauczycieli w pracy z dziećmi, które mają problemy logopedyczne lub wykazują kłopoty w zakresie ortografii (dysleksja) i liczenia (dyskalkulia). Pomagają wyrównywać braki edukacyjne, stanowią pomoc w przesiewowym badaniu uczniów pod kątem tych zaburzeń.

Wśród materiałów dydaktycznych znaleźć można też materiały, które powstały wskutek rosnącego zapotrzebowania nauczycieli na porady w kwestii obserwacji dziecka pod kątem jego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i interpersonalnego. Pomagają również w ocenie zdolności lingwistycznych i sensorycznych uczniów. Inspirującą lekturę stanowią także materiały, pomagające nauczycielom wdrażać nowoczesne metody edukacyjne - np. plan daltoński.