Plastelina, artykuły do modelowania

Zestaw plasteliny dla dzieci i inne akcesoria do modelowania


Plastelina szkolna to jeden z ważnych elementów wyprawki ucznia. Lepienie daje wiele korzyści, między innymi wpływa pozytywnie na rozwój sprawności manualnej i motoryki małej. Dziecko gniotąc i kształtując plastelinę, robi to obiema rękoma, co stymuluje współpracę prawej i lewej półkuli mózgu (prawa odpowiada za emocje, a lewa za myślenie logiczne). Różnorodny zestaw plasteliny dla dzieci może być podstawą ciekawych zajęć plastyczno-technicznych, które rozwijają kreatywność i pozwalają trenować koncentrację.

Kiedyś wśród gotowych produktów do kupienia wybierać można było tylko między plasteliną a modeliną. W dzisiejszych czasach akcesoria do modelowania dla dzieci to znacznie szersza kategoria produktów. Nasz sklep oferuje między innymi piasek kinetyczny w różnych kolorach, glinę modelarską, gliny samoutwardzalne, gips do odlewów, lekkie masy samoutwardzalne, ciastoliny, masy plastyczne z piankowych kuleczek oraz gliny rzeźbiarskie. Ofertę uzupełniają foremki, wałki, stemple, tacki i różne akcesoria do formowania.

Szkoła podstawowa w dzisiejszych czasach organizuje wiele kreatywnych zajęć plastycznych, dlatego warto, aby wyprawka naszego dziecka wyposażona była wszechstronnie i adekwatnie do oferty programowej. Kupując plastelinę, wybrać można mniejsze jak i większe zestawy. Dostępne są również wersje w określonych tonacjach kolorystycznych - na przykład pastelowe oraz fluorescencyjne. Ich użycie nie tylko pozwala na tworzenie ciekawych prac i kompozycji, ale jednocześnie rozbudza wyobraźnię.