Magiczny Dywan

Interaktywny dywan dla dzieci – Magiczny Dywan

Interaktywny dywan dla dzieci to przykład wykorzystania nowych technologii do celów edukacyjnych. Oferta skierowana jest do placówek dydaktycznych, w szczególności do przedszkoli i szkół z przeznaczeniem do wykorzystania w klasach zerowych, 1-3 ale także w starszych klasach.

Magiczny Dywan – czym jest i do czego służy

Aktywny dywan to wirtualny odpowiednik mat edukacyjnych. Jest interaktywną powierzchnią, na której dzieci mogą uczyć się i bawić. Dywan wyświetlany jest przez projektor zainstalowany na suficie w sali lekcyjnej i sterowany za pomocą pilota oraz dodatkowo za pomocą gestów. Każdy z dywanów interaktywnych posiada odpowiedni program, który pozwala na realizację co najmniej kilkunastu gier i zabaw ruchowych. Urządzenie wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, szybkości reakcji na bodźce wzrokowe, spostrzegawczość i oczywiście dużą motorykę. Gry mają także wymiar edukacyjny.

Dlaczego dywan interaktywny?

Cena każdego z urządzeń dostępnych w Moje Bambino odpowiada ich walorom. Interaktywne dywany i wykładziny to szereg zalet: - duży wybór gier i zabaw w pakiecie - ich liczbę można dodatkowo łatwo zwiększyć; - oszczędność miejsca - projektor można zainstalować nad stolikami i krzesełkami, w przejściu, w salce gimnastycznej. Przestrzeń na podłodze potrzebna jest wyłącznie podczas pracy urządzenia; Dzięki dostępowi do internetu, urządzenie może być nie tylko zdalnie aktualizowane, ale także serwisowane i poddawane pracom konserwacyjnym przez specjalistów.