Trudności w koncentracji uwagi

Koncentracja uwagi u dziecka - ćwiczenia, pomoce i akcesoria

Wielu rodziców dostrzega u swoich dzieci problemy z koncentracją. Maluchy szybciej się nudzą, nie potrafią zapamiętać prostych poleceń, a na kolejnych etapach edukacji spędzić wyznaczonego czasu w ławce. O ile dla kilkulatków to naturalny przejaw rozwoju, dzieci w wieku szkolnym powinny się cechować większym skupieniem uwagi. Na szczęście istnieją ćwiczenia na koncentrację dla dzieci, których szeroki wybór znajdziecie Państwo w naszym sklepie. Prezentowane przez nas akcesoria i pomoce dydaktyczne są trafną odpowiedzią na to, jak poprawić koncentrację dziecka w szkole, jak i w domu.
W naszej ofercie znajdują się kolorowe podręczniki, które zawierają szereg praktycznych ćwiczeń i zadań wspierających umiejętność koncentracji, a także gry planszowe oraz karty, pozwalające skupić uwagę na aktualnie wykonywanych czynnościach. Dostosowanie poleceń do wieku dziecka oraz interesująca szata graficzna powodują, że uczestnik zabawy lub nauki angażuje się w proponowane czynności i chętnie w nich uczestniczy. Nauka koncentracji to również tradycyjne, dobrze wszystkim znane gry takie jak warcaby i szachy, które uczą przewidywania ruchów, trafnej oceny sytuacji i przede wszystkim spostrzegawczości, która wymaga bycia tu i teraz.
W asortymencie naszego sklepu posiadamy również produkty do rysunku, które przypadną do gustu małym artystom, trenując jednocześnie ich umiejętności manualne. Nauka koncentracji dla dzieci polega też na układaniu klocków, ponieważ wymaga skupienia uwagi podczas tworzenia różnorodnych figur i budowli. Świetnie w tej roli sprawdzają się akcesoria, które angażują kilka rodzajów zmysłu (dotyk, mowę czy wzrok) lub umiejętności (kolorowanie, nazywanie), przez co stają się jednocześnie atrakcyjniejsze.
Pomoce dostępne w kategorii trudności w koncentracji mogą być wykorzystywane w szkołach podstawowych, świetlicach lub innych placówkach oświatowych albo stanowić materiał edukacyjny w domu. Większość z nich pomoże poprawić koncentrację również u rodziców lub opiekunów wykonujących ćwiczenia z dziećmi.