Nauka zapachów – aromaterapia dla dzieci

Aromaterapia wykorzystująca oddziaływanie aromatycznych olejów roślinnych to technika lecznicza wspomagająca funkcjonowanie organizmu, która stosowana jest zarówno w medycynie alternatywnej, jak i konwencjonalnej. Z cennych właściwości olejów eterycznych mogą korzystać także dzieci w różnym wieku, u których integracja sensoryczna przez zapach może być niezwykle ważnym elementem rozwoju oraz poznawania świata poprzez niezwykle ciekawą metodę, jaką jest nauka zapachów.
W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroka gamą produktów przeznaczonych do prowadzenia aromaterapii u dzieci. Wśród proponowanych rozwiązań znajdują się elementy, takie jak olejki eteryczne, puszki zapachowe, terapeutyczne nawilżacze parowe, gry rozwijające zmysł węchu oraz zestawy do samodzielnego wykonania odświeżacza powietrza. Wszystkie produkty wyróżniają się intensywnością zapachu na odpowiednim dla dzieci poziomie oraz bezpieczeństwem użytkowania.
W zależności od rodzaju wybranego produktu aromaterapia dla dzieci może być prowadzona poprzez inhalację, kompresy do okładania ciała czy masaż. Zabiegi takie pozwalają uzyskać działanie stymulujące i relaksujące organizm, co przekłada się na zapobieganie zmęczeniu, poprawienie koncentracji uwagi i wsparcie pamięci. Aromaterapia jest także niezwykle przydatna w przypadku problemów zdrowotnych u dzieci, takich jak kaszel, ból gardła czy zaburzenia snu. Znajdujące się w naszej ofercie produkty pozwalają także na dokładne poznawanie różnego rodzaju zapachów oraz eksplorowanie zmysłu, jakim jest węch. Jest to niezwykle istotne dla rozwoju dziecka, które od najmłodszych lat może uczyć się jak ważnym zmysłem jest węch i co ma wspólnego ze smakiem jedzonych potraw.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę