Propriocepcja, czucie głębokie

Propriocepcja - czucie głębokie u dzieci

Niezwykle ważne jest, by od najmłodszych lat kształtować u dzieci czucie głębokie. Propriocepcja to świadomość ułożenia własnego ciała, kończyn, bez potrzeby patrzenia na nie. W celu jej prawidłowego rozwoju, niezbędne są ćwiczenia i ewentualnie terapia. Akcesoria wykorzystywane w ich przebiegu mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie Moje Bambino. Szeroka oferta pozwoli uzupełnić zbiory żłobków, przedszkoli, a także rodziców, którzy indywidualnie chcą kontynuować rehabilitację pociechy.
W asortymencie sklepu znajdują się między innymi kajaki terapeutyczne, pomagające polepszać czucie własnego ciała czy pełzaki, których zadaniem jest trening zdolności motorycznych, a także poczucia równowagi.

Doskonałym wyborem dla placówek z pewnością jest zakup maglownicy, w której aktywizowana jest propriocepcja poprzez przeciskanie się dziecka przez wałki. Dzięki możliwości regulacji możemy dopasowywać wymiary do wzrostu i postury maluchów. Większość oferowanych akcesoriów wykonana jest z materiałów łatwych do czyszczenia, co pozwala na zachowanie higieny i łatwe usuwanie zabrudzeń.
Ciekawym rozwiązaniem są również popularne od wielu lat woreczki wypełnione grochem, a także te wyposażone w uchwyty, które doskonale spisują się w treningu równowagi oraz przy ćwiczeniach ogólnorozwojowych i wzmacniających. Do wyboru, w zależności od zaawansowania zajęć oraz wieku dzieci są różne warianty wagowe i wielkościowe.

Kształtowana propriocepcja powinna być kojarzona przez pociechy jako rozrywka, co sprawi, że chętniej i z większym zaangażowaniem będą realizować zadania. W tym celu warto wykorzystywać też popularne na co dzień zabawki, które nie tylko rozwijają, ale także umożliwiają zabawę z rówieśnikami. Możemy tutaj zaliczyć na przykład dmuchane kule z rogami do skakania. Wykorzystując taki element w terapii czucia głębokiego, dajemy maluchom możliwość rehabilitacji połączonej z wyścigami, czy zabawą w berka.
W ofercie Moje Bambino znajdą Państwo produkty w różnych cenach, które świetnie sprawdzą się na początek działalności placówki oraz przy dużych grupach dzieci, takie jak skakanki i rewelacyjne taśmy rehabilitacyjne różnej grubości.