Kostki miękkie sensoryczne

Miękkie kostki sensoryczne dla niemowląt

Wspieranie integracji sensorycznej dziecka warto zacząć już od najwcześniejszych lat. Noworodek, oswajając się z nowym otoczeniem, codziennie poszerza wachlarz swoich możliwości, dlatego warto wspierać jego rozwój poprzez pobudzanie ciekawości kolorowymi zabawkami przeznaczonymi dla najmłodszych dzieci. W tym celu świetnie sprawdzą się klocki i kostki edukacyjne dla niemowląt.

Miękkie kostki sensoryczne są lekkie i niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do małej rączki dziecka. Niewielkie rozmiary sprawiają również, że można ją wszędzie ze sobą zabrać. Kostki edukacyjne są w kontrastowych kolorach, dzięki czemu przykuwają uwagę dziecka i pobudzają jego wzrok. Kostki posiadają metki, szeleszczące ścianki, w niektórych modelach występują również lusterka oraz gwizdki, które sprawiają, że zabawka jest bardzo atrakcyjna dla dziecka i zachęca do zabawy przez długi czas.

Na uwagę zasługują również klocki edukacyjne sensoryczne, które zaciekawią nie tylko niemowlę, ale również starsze dziecko. Klocki są różnorodne - mnogość kolorów, różnorodne rysunki, a także lusterko i wibracje - to wszystko gwarantuje zainteresowanie dziecka przez długi czas. Klocki mogą służyć nie tylko do budowania wież, ale również do sortowania względem rysunków, np. dobieraniem do siebie liczb, zwierząt, figur geometrycznych itp. Liczba zabaw z wykorzystaniem klocków jest nieograniczona, a kostka sensoryczna to ulubiona zabawka maluchów już od pierwszych miesięcy, dlatego polecamy ją dla młodych rodziców, jak również jako prezent.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę