Alfabet, pomoce do nauki czytania

Wczesna nauka czytania i pisania - pomoce dydaktyczne

W kategorii tej prezentujemy szeroki zestaw pomocy dydaktycznych, przeznaczonych do wczesnej nauki czytania. Odnaleźć tu można zarówno kierowane do młodszych przedszkolaków klocki drewniane, litery dotykowe, jak i gry i łamigłówki słowne, które spodobają się starszym dzieciom. Dzięki oferowanym przez nas pomocom nauka czytania w przedszkolu stanie się łatwa, przyjemna i owocna.

Wśród szerokiego asortymentu prezentowanych przez nas produktów znajduje się np. alfabet dla dzieci w formie grawerowanych liter. Tego rodzaju pomoce dydaktyczne, które przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, umożliwiają poznawanie kształtów liter pisanych, wielkich i małych, a także cyfr poprzez wodzenie palcem lub przesuwanie kulki po śladzie. Sprawności grafomotoryczne i manualne mogą być również stymulowane poprzez pracę z dużym zestawem liter, o chropowatej, wysypanej piaskiem powierzchni. Ciekawą propozycją są także zestawy kolorowych literek magnetycznych, które można łatwo przyczepiać do tablicy, tworząc w ten sposób sylaby lub wyrazy. W domu można z nich korzystać, umieszczając magnesy na lodówce lub innych metalowych powierzchniach. Dziewczynkom w wieku przedszkolnym z pewnością spodoba się zestaw do nawlekania literek na sznurki i tworzenia w ten sposób kolorowych naszyjników. Natomiast chłopcy docenią możliwość budowania wieży z drewnianych klocków lub rzucania woreczkami z grochem. Dzieci, które znają już alfabet, mogą ćwiczyć swoje umiejętności, grając w gry słowne lub łamigłówki, które w dużym wyborze także są dostępne w naszym sklepie.

Oferowane przez nas pomoce dydaktyczne umożliwiają pedagogom prowadzenie zajęć w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób. Dzięki nim wczesna nauka czytania przypomina w dużym stopniu zabawę i przeprowadzana może być w swobodnej, bezstresowej atmosferze. W zależności od rodzaju zestawu oraz sposobu prowadzenia zajęć wiele z prezentowanych pomocy dydaktycznych poza nauką czytania rozwija u dzieci także inne, przydatne umiejętności, warto więc zaopatrzyć w nie swoje przedszkole.