Trudności w pisaniu i czytaniu

Trudności w pisaniu i czytaniu u dzieci w wieku przedszkolnym

Szacuje się, że dysleksja dotyczy aż 10-15% uczniów. Oznacza ona trudności w czytaniu i pisaniu. Dziecko myli i gubi litery, ma trudności w rozróżnianiu głosek, męczy go przepisywanie tekstów, z trudem czyta zadany tekst. Te problemy nie wynikają z jego braku zaangażowania lub niechęci do nauki. I choć z objawami dysleksji można sobie poradzić, wymaga to wzmożonej pracy – zarówno dziecka, jak i dorosłego. Już w przedszkolu możemy zauważyć u niektórych dzieci trudności w pisaniu i czytaniu, dlatego warto wspierać je już na tym etapie edukacji.   
W naszej ofercie znaleźć można różne pomoce dydaktyczne przeznaczone dla dzieci przedszkolnych. Już od najmłodszych lat należy wdrażać różne ćwiczenia, które rozwijają zmysły dziecka, jak wzrok i słuch, a także wspierają jego rozwój motoryczny. Trudności w czytaniu można pokonać dzięki ciekawym i angażującym grom jak alfabet z obrazkami czy układanki z sylabami. Dysgrafia, a więc trudne do odczytania pismo, również poddawana jest terapii. Warto zachęcać dziecko do robienia szlaczków lub do zabawy piaskiem czy do sortowania przedmiotów, dzięki czemu uczeń ćwiczy swoją rękę i precyzję ruchów. Trudności w pisaniu dziecko może z kolei niwelować przez np. quizy ortograficzne.
W asortymencie nie brakuje materiałów przeznaczonych dla nauczycieli i pedagogów, którzy mogą dobrać odpowiednie metody pracy pod kątem swoich podopiecznych z problemami wynikającymi z nauki pisania i czytania. Pomoce naukowe z łatwością dopasować można do rodzaju trudności i wieku dziecka. Wszystkie propozycje są zgodne z podstawą programową, zostały opracowane przez doświadczonych psychologów i pedagogów. Skutecznie wspomagają one walkę dziecka z doświadczanymi trudnościami. Zostały przygotowane tak, aby były dla uczniów ciekawe i angażujące. Materiały działają na różne zmysły i pomagają we wzmocnieniu percepcji wzrokowej, słuchowej oraz motoryczno-przestrzennej.