Klocki magnetyczne dla chłopca i dziewczynki – różne wielkości

Klocki magnetyczne to ciekawy sposób na spędzenie czasu dla dzieci w różnym wieku. Szeroka i różnorodna oferta klocków magnetycznych sprawia, że odpowiednią zabawkę znajdą tu zarówno maluchy od dwunastego miesiąca życia, jak i przedszkolaki oraz dzieci w wieku szkolnym. Najmłodsze dzieci oddadzą się swobodnej zabawie klockami, manipulowania nim i łączeniu ze sobą, nieco starsze będą budować trójwymiarowe konstrukcje, a najstarsze przystąpią do tworzenia skomplikowanych kształtów przestrzennych. Klocki magnetyczne nie tylko pozwalają spędzić czas w sposób interesujący i kreatywny, ale także rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, logiczne myślenie, uwagę i staranność. Możliwość dowolnego łączenia ze sobą kloców za pomocą magnesów rozwija kreatywność i uczy realizowania wyznaczonego celu.

W naszej ofercie znajdują się między innymi klocki magnetyczne z pianki przeznaczone dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Wśród klocków dla najmłodszych znajdują się zestawy klocków, składające się z dużych i lekkich elementów, o miękkich krawędziach, które pokryte są łatwą w czyszczeniu, kolorową tkaniną. Dzięki umieszczonym wewnątrz magnesom, klocki łatwo jest ze sobą łączyć, zestawiać i tworzyć z nich różne kształty. Przy ich pomocy maluchy poznają kolory i zjawisko magnetyzmu, rozwijając zdolności motoryczne, manualne i umiejętność przestrzennego myślenia.
Odpowiednią zabawką dla chłopca i dziewczynki w wieku przedszkolnym i szkolnym są składające się z wielu elementów o różnej wielkości zestawy magformers. W ich skład wchodzą klocki magnetyczne w kształcie kwadratów, trójkątów i innych figur geometrycznych, które mają wbudowane silne magnesy neodymowe. Przy ich pomocy można zbudować skomplikowane, trójwymiarowe budowle, pojazdy, lub inne konstrukcje o nieograniczonej różnorodności form i kształtów.
Klocki magnetyczne dla dzieci z naszej oferty mają zastosowanie edukacyjne i terapeutyczne. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dlatego cechuje je odporność na uszkodzenia mechaniczne i powstawanie różnego rodzaju zniekształceń. Klocki dla dzieci dostępne są w dużych, wieloelementowych zestawach, dzięki czemu zapewniają wiele godzin ciekawej i twórczej zabawy. Dobrze sprawdzają się jako wyposażenie żłobków, przedszkoli, kącików zabaw, czy świetlic. Rozwijają szereg umiejętności, co w połączeniu z innymi ich zaletami i przystępną ceną sprawia, że z roku na rok są coraz bardziej popularne.
Klocki magnetyczne są pomocą edukacyjną, która wspiera dziecko w nauce kreatywnego myślenia. Dzieci mają okazję dostrzegać, że z pomocą klocków o różnych kształtach i wielkościach mogą zbudować różnego rodzaju mosty, domy czy pojazdy.