Dywan Tuputan do zabaw ruchowych

Dywan do zabaw ruchowych dla dzieci - Tuputan

Zabawy ruchowe rozwijają motorykę i kształtują koordynację wzrokowo-ruchową u dzieci. W trakcie zajęć stają się one pewniejsze siebie i świadome swoich fizycznych możliwości. Zajęcia z rytmiki można uatrakcyjnić poprzez wykorzystanie dywanów do zabaw ruchowych, które dają możliwość ćwiczenia układów tanecznych, przeprowadzenia na nich gier zespołowych lub lekcji matematyki.
Zajęcia przeprowadzane na dywanach ruchowych wspierają rozwój integracji sensorycznej, dzięki której dzieci prawidłowo odbierają i interpretują bodźce zmysłowe. W trakcie zabawy angażowane są zmysły, gdyż dziecko odczuwa wiele bodźców z zewnątrz – kolorów, dźwięków, dotyku czy napięcia mięśni.
Zabawa na dywanie sprawia, że dzieci stają się spostrzegawcze i potrafią szybciej reagować na zadaną czynność. Celem zajęć jest nakłonienie dzieci, by wykonały konkretną aktywność fizyczną, umysłową lub emocjonalną. Dywan do zabaw ruchowych ułatwia wykonanie zadania – wzory na nim przedstawione wskazują trasę, odległość lub kształt, przez co łatwiej zobrazować sobie abstrakcyjne pojęcia. Dywan Tuputan opracowano dla precyzyjnej nauki tańca i tworzenia zabaw ruchowych, które zapewniają wielokierunkową stymulację dziecka. Dywan do zabawy o wymiarach 4 m x 4 m, posiada specjalnie opracowany wzór przedstawiający układy linii czerwonych, żółtych, niebieskich i zielonych, które pozwalają na przeprowadzanie wielu zajęć ruchowych. Linie ułatwiają dzieciom koordynację ruchową, kiedy te powtarzają układy taneczne przygotowane przez nauczyciela. Praca z dywanem edukacyjnym pozwala na ćwiczenie precyzji ruchów, zapamiętywania układów, nauki kolorów i kształtów.
Dywan Tuputan daje również możliwość przeprowadzania zabaw matematycznych z dodatkowymi akcesoriami, kreowania gier planszowych, gdzie dzieci stają się pionkami czy też tworzenia własnych tras pobudzających wyobraźnię. Celem zabawy na dywanie Tuputan jest rozwój dziecka i wsparcie jego późniejszej edukacji, czyli czytania, pisania, matematyki, nauk przyrodniczych itd. Dzięki zabawie dzieci rozwijają swoją orientację przestrzenną, uczą się współpracy w parach lub grupie i analizy własnych błędów lub radości z sukcesów.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę