Wspieranie rozwoju dziecka – akcesoria i zabawki muzyczne

Edukacja muzyczna jest niezbędnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka. W tej kategorii prezentujemy akcesoria muzyczne dla dzieci, które w formie zabawy rozwiną percepcję i przetwarzanie słuchowe, tak niezbędne do rozwoju mowy. Nasze zabawki muzyczne skupiają się przede wszystkim na nauce poczucia rytmu, które jest potrzebne na dalszych etapach edukacji, szczególnie w nauce matematyki oraz muzyki. Dobre poczucie rytmu stymuluje rozwój kory słuchowej i ruchowej, usprawnia zdolności manualne oraz naprzemienność. Rozwija również obszary mózgu odpowiedzialne za myślenie logiczne.

Wspieranie rozwoju dziecka zaburzonego, które ma problemy z koncentracją jest niezbędnym elementem terapii, w której warto zastosować akcesoria muzyczne dla dzieci – muzyka integruje pracę półkul mózgowych, co z kolei sprzyja rozwojowi skupienia.

Edukacja muzyczna ma duży udział w nabywaniu umiejętności relaksacyjnych, które gwarantują w późniejszych latach mniejszą impulsywność i dojrzałe wyrażanie własnych emocji.

Nauka rytmu i piosenek bierze udział w rozwoju mowy, ponieważ kora słuchowa jest silnie skorelowana z nadawaniem oraz odbieraniem mowy – dzięki wyczulonemu słuchowi lepiej rozpoznajemy fonemy, co ułatwia również naukę języków obcych. Klaskanie i tupanie w rytm muzyki usprawnia korę ruchową, uczy zgrabnego i pewnego poruszania się oraz rozwija strukturę przestrzenną. Nasze akcesoria muzyczne są przystosowane do różnych grup wiekowych uczniów oraz stanowią doskonałą pomoc dydaktyczną dla pedagogów. Ułatwiają przeprowadzenie interesujących i pouczających zajęć w grupie, ale są także doskonałe do prowadzenia terapii indywidualnej z zakresu pedagogiki, psychologii oraz logopedii. Wbrew pozorom nuty i piosenki nie są przeznaczone jedynie do zajęć z użyciem instrumentów – można je zastosować w innych zabawach, które wspierają rozwój dzieci. Elementy muzyczne uatrakcyjnią każde zajęcia edukacyjne. Zapraszamy do obejrzenia oferty naszego sklepu i wybrania wszystkich niezbędnych akcesoriów. Gwarantujemy szybką i bezproblemową dostawę pod wskazany adres.

Zapisz na liście

Brak list.