Terapia dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

Pomoce dydaktyczne dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

W zaburzeniach ze spektrum autyzmu konieczna jest kompleksowa opieka, która zawiera w sobie oddziaływania z różnych dziedzin: psychoterapii, edukacji specjalnej, rehabilitacji czy socjoterapii. Taką funkcję mogą spełniać interakcje z nauczycielem wspomagającym lub rodzicami, ale również pomoce dydaktyczne i terapeutyczne dla dzieci z autyzmem. W naszym sklepie znajdziecie Państwo różnorodny wybór takich narzędzi. Wszystkie pomoce dla dzieci z autyzmem zostały opracowane w oparciu o dostępną wiedzę na temat zaburzenia . Zabawki i gry dla dzieci z autyzmem wspierają rozwój mowy i liczenia, rozpoznawanie i nazywanie emocji oraz przedstawiają codzienne sytuacje, przygotowując do życia w społeczeństwie.
Zaburzenia ze spektrum autyzmu (obejmujące według obowiązujących standardów również zespół Aspergera) zmieniają funkcjonowanie dziecka, a następnie dorosłego człowieka w wielu aspektach: behawioralnym, emocjonalnym, społecznym czy komunikowania. Dlatego tak ważne jest integralne podejście terapeutyczne, uwzględniające wszystkie wymienione wyżej elementy. Niniejsze działanie funkcjonuje pod nazwą podejścia mozaiki. W naszym sklepie wychodzimy na przeciw oczekiwaniom nauczycieli i terapeutów, a także rodziców i samych zainteresowanych, oferując różnorodne produkty przeznaczone do celów terapeutycznych. Niezależnie od zastosowanego wsparcia, dostępne w asortymencie zabawki, gry oraz pozostałe produkty wspierają rozwój dzieci ze spektrum autyzmu.
Zabawki dla dzieci z zespołem Aspergera mogą również służyć na zajęciach z integracji sensorycznej, budując kolejne kompetencje lub umiejętności. Wspierają również nabywanie zdolności komunikacyjnych. Cały asortyment dostępny jest w jednym miejscu dla osób, które poszukują profesjonalnych narzędzi do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Większość z nich przeznaczona jest do pracy w placówkach psychologiczno - pedagogicznych lub przedszkolach integracyjnych, ale sprawdzą się również jako element zabawy w rodzinnym, domowym gronie.