Sprzęt podwieszany

Sprzęt podwieszany - rozwój dużej motoryki i SI

Integracja Sensoryczna (SI) to jeden z niezwykle istotnych elementów rozwoju dziecka. Pod pojęcie integracji sensorycznej kryje się zdolność rozumienia otoczenia przez dziecko na podstawie dostarczanych z zewnątrz informacji i bodźców. Coraz częściej obserwowane u dzieci zaburzenia związane z integracją sensoryczną mogą powodować problemy ze snem i zachowaniem (np. wywoływać agresję), co z kolei prowadzi do kłopotów z nauką, koncentracją oraz do złego samopoczucia u dziecka. Niezbędna wówczas okazuje się terapia sensoryczna, przy której wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane zestawy do ćwiczeń ruchowych, na których dziecko ćwiczy pod opieką terapeuty lub rodzica.
Nasz sklep internetowy oferuje wysokiej jakości podwieszane sprzęty do SI, w tym podwieszane platformy czy huśtawki i drabinki. Dostępne zestawy oraz pojedyncze akcesoria pozwalają na wykonywanie najpopularniejszych ćwiczeń z zakresu integracji sensorycznej, która pozwala na przywrócenie równowagi w rozwoju dziecka.
W ofercie są dostępne całe zestawy składające się z całych kabin w wersji podstawowe, rozszerzonej, jak i pojedyncze akcesoria: huśtawki Pająk, drabinki, platformy czy siatki do wspinania. W tak stworzonej ofercie doświadczeni terapeuci mogą swobodnie modyfikować kabiny i dostosowywać je do potrzeb swoich podopiecznych. Zestawy do integracji sensorycznej oraz akcesoria są wykonane z solidnych materiałów co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników.
Prezentowane zestawy pozwalają dziecku zrelaksować się, a terapeucie lub opiekunowi umożliwiają wykonanie wszystkich polecanych w terapii sensorycznej ćwiczeń. Sprzęt podwieszany do SI został zaprojektowany tak, by dzieci mogły na nim ćwiczyć pod okiem opiekuna koordynację ruchową, panowanie nad własnym ciałem, a także spożytkować nadmiary energii.
Sprzęt do SI oferowany przez nasz sklep przeznaczony jest nie tylko dla specjalistycznych placówek terapeutycznych czy przedszkoli, ale również dla rodziców chcących zapewnić bezpieczną przestrzeń do ćwiczeń w domu.