Jak nauczyć dziecko zegara?

W kategorii tej zebraliśmy różnego rodzaju pomoce dydaktyczne przeznaczone do nauki godzin, zegara, a także przybliżające maluchom takie pojęcia jak dzień, noc, rano lub wieczór. Okres przedszkolny to czas, którym dziecko zaczyna zdawać sobie sprawę z upływu czasu, różnicuje pory dnia, czy też stara się wskazywać godziny. Aby mu ułatwić to zadanie i aby nauka zegara w przedszkolu była atrakcyjna i efektywna warto skorzystać z prezentowanych przez nas produktów, takich jak pomoce Montessori czy wiele innych.

Popularną pomocą, od lat wykorzystywaną do nauki godzin są zegary z ruchomymi wskazówkami. Prezentujemy szeroki wybór takich kolorowych zegarów, w zróżnicowanej wielkości, wykonanych z różnego rodzaju materiałów i dostępnych także w nietypowych formach, np. puzzli czy wiszących makat. Ciekawą propozycją jest zegar w formie dużej maty, na której dzieci mogą wskazywać godziny wskazówkami lub własnym ciałem. Niektóre bardziej skomplikowane egzemplarze tego rodzaju pomocy dydaktycznych oprócz nauki godzin na zegarze pomagają dzieciom zaznajomić się ze zjawiskami atmosferycznymi i zrozumieć czym jest spowodowana zmienność długości dnia i nocy w ciągu roku. W niektórych zestawach znajdują się ponadto kolorowe elementy obrazujące różne czynności, które wykonywane są w ciągu doby. Elementy te można przyczepiać na zegarze np. za pomocą rzepów lub magnesów. Podstawową pomocą służącą do uzmysłowienia dziecku, na czym polega upływ czasu, są dostępne w różnych kolorach klepsydry piaskowe, czasomierze z dźwiękiem lub time trackery.

Każdy rodzic, opiekun, wychowawca, czy pedagog, który zastanawia się, jak nauczyć dziecko zegara, powinien skorzystać z naszej oferty pomocy dydaktycznych. Wszystkie prezentowane produkty są kolorowe, przyjazne dziecku, opracowane przez specjalistów i wykonane z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów. Przeznaczone są one dla dzieci w różnym wieku, w związku z czym przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się ze szczegółowym opisem danego produktu.