Percepcja wzrokowa

Percepcja wzrokowa – rozwój u dzieci

Percepcja wzrokowa to szereg podstawowych umiejętności zdobywanych w początkowym okresie życia, które obejmują zdolność rozpoznawania i odróżniania pomiędzy sobą bodźców wzrokowych, takich jak obrazy, kształty, wyrazy, zdania czy całe teksty. Dbanie o właściwy rozwój percepcji wzrokowej u dziecka i wspomaganie go w tym procesie wymaga stosowania odpowiednio dobranych narzędzi, które pozwolą na ćwiczenie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz pamięci.
W ofercie Moje Bambino znajduje się szeroka gama rozwiązań przeznaczonych do wspomagania rozwoju percepcji wzrokowej u dzieci, które różnią się od siebie przeznaczeniem i stwarzanymi możliwościami. Wśród oferowanych produktów można znaleźć wiele ciekawych propozycji, do których zalicza się sześciany konstrukcyjne, logiczne układanki przestrzenne, piankowe domino, podświetlany stół, transparentne klocki, sensoryczne piłki świecące, zestawy ćwiczeń oraz gry polegające na odnajdowaniu odpowiednich kombinacji lub elementów. Pomoce tego typu są najczęściej wykorzystywane przez jednostki edukacyjne, terapeutów lub rodziców chcących wspomóc dzieci w zdobywanie różnego rodzaju umiejętności poprzez dobrą zabawę.
Zdecydowanie się na proponowane rozwiązania dydaktyczne i ich stosowanie poprzez wspólną zabawę, grę lub inne aktywności, pozwala na trenowanie różnego typu umiejętności, takich jak spostrzeganie wzrokowe oraz rozpoznawanie kształtów, kolorów czy obiektów. Niektóre proponowane produkty pozwalają także na ćwiczenie orientacji kierunkowej kształtu, rozpoznawanie podobnych elementów czy naukę czytania i pisania. Przy tym znajdujące się w ofercie Bambino produkty przeznaczone do wspomagania rozwoju percepcji wzrokowej posiadają odmienne poziomy trudności, które z łatwością można dostosować do wieku oraz możliwości i potrzeb intelektualnych każdego malucha.