Mała motoryka, zabawki

Rozwój małej motoryki u dzieci w przedszkolu

Mała motoryka ma ogromny wpływ na dalszą naukę malowania, pisania i innych czynności, do których potrzebujemy sprawnych rąk, a przede wszystkim dłoni. Wszystkie umiejętności motoryczne uzyskuje się poprzez codzienne ćwiczenia z wykorzystaniem stworzonych do tego celu zabawek. Wiele możliwości znajduje się w naszym specjalistycznym sklepie.

Jak wspomóc ćwiczenie motoryki?

Rozwój motoryki małej u dzieci to długotrwały proces poznawczy. Od najmłodszych lat dzieci uczą się umiejętności trzymania sztućców, kredek, chwytania piłki. Nauka jest długa, ponieważ dokładność w wykonywaniu takich czynności otrzymuje się wraz z ilością ćwiczeń. Możemy ten proces przyspieszyć poprzez dodatkowe niedrogie zabawki, które będą stymulować ruch dłoni i palców.

Najłatwiejszym, a zarazem najlepszym sposobem na rozwój motoryki małej u dzieci jest stymulacja dłoni poprzez pomoce i zabawki do ćwiczeń. W naszym sklepie prezentujemy proste i łatwe w obsłudze zabawki, które powinno posiadać każde przedszkole i żłobek. Wśród nich znajdują się drewniane, kolorowe, ale nietoksyczne artykuły takie jak labirynty o różnych wielkościach, tablety i tabliczki manipulacyjne, przesuwanki, układanki i wiele innych. Każdą z nich możemy dopasować do aktualnych możliwości każdego dziecka. Wszystkie posiadają atesty oraz zalecenia wiekowe, dzięki czemu nie przyniosą podopiecznym żadnych szkód, a jedynie długofalowe korzyści.

Rozwój poprzez zabawę

Rozwój umiejętności wynika często z możliwości, jakie dziecko otrzymuje od osoby dorosłej. Rolą rodziców i nauczycieli jest zmotywowanie dziecka do wykonywania ćwiczeń oraz wspieranie go w trudniejszych zabawach. Nauka przeplatania, przesypywania, układania czy przesuwania w linii pomaga nie tylko w nabywaniu umiejętności manualnych, ale również poprawia koncentrację, ćwiczy cierpliwość, czy spostrzegawczość. Pomaga to w nauce pisania, a ponadto wspiera dalszą naukę umiejętności wiązania sznurówek, zamykania zamków oraz zapinania guzików. Przykładów jest mnóstwo, lecz do każdej z nich dzieci muszą posiadać sprawne dłonie. Oczekiwany efekt widoczny będzie razem z naszymi zabawkami.