• 079115
  • oczekujemy na dostawę
  • Darmowa dostawa od 150 zł
35,90 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do ulubionych

Opis

Atrakcyjne wizualnie, barwne puzzle z mapą Europy, które pozwolą każdemu młodemu odkrywcy poznać najważniejsze atrakcje naszego kontynentu. Ich wspólne układanie może też być znakomitym sposobem na twórcze, rodzinne spędzenie czasu. Warto też pamiętać o edukacyjnych walorach takiego działania i śmiało to wykorzystać!

Sporych rozmiarów puzzle na utwardzonym podłożu, składające się z 260 części, przyciągają uwagę i rozwijają wyobraźnię, zachęcając do samodzielnego zdobywania wiedzy, mogą stać się początkiem przygody z przyrodą i geografią, historią i współczesnością Europy.

Na mapie zaznaczono kontury poszczególnych państw, ich flagi, stolice i najważniejsze miasta, morza, cieśniny i wyspy, rzeki i jeziora, pasma górskie. Zamieszczono również kolorowe, ponumerowane piktogramy, odnoszące się do charakterystycznych dla danego kraju elementów, takich jak:

- najważniejsze symbole;

- zabytki i inne budowle;

- stroje i mundury;

- zwierzęta i rośliny;

- wydarzenia i postacie z historii i współczesności.

O każdym z państw można znaleźć najistotniejsze informacje dotyczące m.in. powierzchni, ludności, języka urzędowego, najdłuższej rzece i najwyższym szczycie, a także bardzo ciekawe opisy do piktogramów. Zamieszczono je w blokach tekstu po obu stronach mapy.
• wym. 60 x 40 cm
• 260 elem.
• od 5 lat

Szczegóły produktu

Wiek
3-6 lat
Wiek
7-9 lat
Przeznaczenie
przedszkole
Przeznaczenie
szkoła podstawowa
Przeznaczenie
szkoła I-III