• 199141
  • dostępny
  • Darmowa dostawa od 150 zł
35,90 zł
17,95 zł Oszczędzasz 50%
Brutto
Ilość
Dodaj do ulubionych

Opis

"Grafomotoryka poza granicami" to pomoc edukacyjna składająca się z zestawu kart wraz z zadaniami przeznaczonymi do ćwiczeń usprawniających rękę i przygotowujących dzieci do nauki pisania.

Wprowadzenie dziecka do nauki pisania jest procesem długotrwałym i skomplikowanym, z myślą o ułatwieniu i uatrakcyjnieniu tego procesu powstała pomoc edukacyjna „Grafomotoryka poza granicami.” Praca z zawartymi w pomocy dydaktycznej kartami polega na łączeniu kropek, odtwarzaniu wzorów, rysowaniu prostych i owali oraz płynnym kreśleniu bez odrywania ręki. Ćwiczenia te mają na celu pomoc w kształtowaniu prawidłowego nacisku na płaszczyznę i odrysowaniu kształtów literopodobnych oraz przygotowanie do właściwego rozmieszczenia tekstu w wyznaczonej płaszczyźnie.

Pomoc edukacyjna składa się z 26 kart do których zostały przygotowane filmy wraz z propozycją prac plastycznych wykonywanych z ich użyciem oraz materiałów plastycznych wraz z kodami katalogowymi z oferty Moje Bambino potrzebnych do ich wykonania. Każdy z filmików pokazuje krok po kroku w jaki sposób można przekształcić kartę pracy w ciekawą pracę plastyczną.

Wykonując prace plastyczne dzieci usprawniają motorykę małą i precyzję ruchów poprzez różnego rodzaju czynności takie jak: cięcie po linii, wydzieranie, odrysowywanie, naklejanie, malowanie, kolorowanie w wyznaczonym polu, odwzorowywanie itp.

Wszystkie karty umieszczone są w wygodnej i wytrzymałej teczce są formatu A – 4, który z powodzeniem można powiększyć do formatu A-3, zwiększając kratki, na których znajduje się rysunek oraz sam powstały obraz, co jest szczególnie zalecane w przypadku młodszych dzieci. Dodatkowo w każdej teczce znajdują się dwie kartki w kratkę o różnej wielkości kratek, przeznaczone do samodzielnego tworzenia wzorów dla dzieci.

Zawarte w pomocy edukacyjnej ćwiczenia pomagają w realizacji ustawy programowej przygotowując dzieci do podjęcia nauki w szkole oraz nauki pisania. Wykonywanie ćwiczeń umożliwia ukształtowanie właściwych chwytów dłoni, w tym chwytu pisarskiego podczas rysowania, kreślenia i pierwszych prób pisania.

Szczegóły produktu

Wiek
3-6 lat
Wiek
7-9 lat
Przeznaczenie
szkoła I-III
Przeznaczenie
edukacja włączająca
Przeznaczenie
przedszkole
Przeznaczenie
szkoła podstawowa
Marka
Moje Bambino