Photon Zestaw: 2 x Moduł Robotyka i kodowanie + 4 x Photon Care + Mata

Kod produktu: ZEST5801
Dostępny

7 039,70 zł­­

Brutto
Opis

Skład zestawu:

 • 821226 Photon Moduł Robotyka i kodowanie, 2 szt.
 • 821217 Pakiet ochronny Photon™ Care, 4 szt.
 • 821218 Piankowa mata edukacyjna puzzle do Photona, 1 szt.

 

 

821226 Photon Moduł Robotyka i kodowanie, 2 szt.

Skład zestawu:

 • robot Photon EDU (2 szt.)
 • BBC micro:bit (2 szt.)
 • uchwyt baterii do BBC micro:bit
 • dedykowana aplikacja z 15 scenariuszami zajęć
 • Photon Magic Dongle (2 szt.)
 • kable USB i microUSB (2 kpl.)
 • adapter USB - microUSB (2 szt.)
 • uchwyt do robota (2 szt.)
 • magnes neodymowy (2 szt.)

 

Moduł Robotyka i Kodowanie jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia uniwersalnej pomocy dydaktycznej, która wesprze nauczycieli informatyki w kształtowaniu kompetencji z zakresu STREAM (z ang. Science, Technology, Robotics, Engineering, Arts, Mathematics). Połączyliśmy minikomputer micro:bit oraz interdyscyplinarnego robota Photon, kompatybilnego ze wszystkimi popularnymi środowiskami programowania, tworząc wyjątkowy zestaw do prowadzenia lekcji zarówno z programowania, jak i robotyki.

To gotowy zestaw pomysłów i akcesoriów, dzięki któremu przeprowadzisz kilkanaście ciekawych i angażujących lekcji informatyki w szkole ponadpodstawowej. Wykorzystaj nieograniczone możliwości integracji robota Photon oraz mikrokontrolera BBC micro:bit i pokaż swoim uczniom, jak fascynującą dziedziną jest programowanie i robotyka! Moduł powstał z myślą o nauczycielach informatyki. Umożliwia realizację wybranych elementów podstawy programowej, a także wybranych celów kształcenia ogólnego zgodnie z podstawą programową dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum. Ćwiczenia zostały przygotowane w taki sposób, aby wspierać nauczyciela przez cały okres prowadzenia lekcji na wybranym etapie nauczania.

Każdy z 15 scenariuszy zajęć zawiera:

 • cele zajęć i informacje o nawiązaniu do podstawy programowej
 • szczegółowe wskazówki krok po kroku, jak przeprowadzić zajęcia
 • odwołanie do gotowych materiałów ułatwiających wprowadzenie tematu (m.in. animacje, schematy połączeń, zrzuty ekranu)
 • skrypty z przykładowym rozwiązaniem


Scenariusze przeznaczone są na 45 minut zajęć i dostępne są w wersji elektronicznej, w dedykowanej aplikacji dla nauczyciela – w łatwy sposób możesz je wydrukować w zależności od potrzeb.

Nowe, zaawansowane możliwości programowania

Dzięki połączeniu robota z mikrokontrolerem, przed Twoimi uczniami otwiera się ogrom nowych, zaawansowanych możliwości. Będą mogli tworzyć i programować działanie własnych urządzeń, m.in. wykorzystując potencjał czujnika temperatury, możliwości wykrywania dźwięków czy pola magnetycznego… a to dopiero początek! Mariaż obu technologii umożliwia zarówno bezprzewodową, jak i szeregową komunikację pomiędzy urządzeniami oraz możliwość korzystania z kilku środowisk programistycznych. Korzystanie z zestawu pozwoli uczniom na zdobycie unikalnych umiejętności, bardzo cennych na rynku pracy, który wymaga elastyczności i otwartości na nowe języki programowania oraz rozwiązania sprzętowe.

PRZYKŁADOWE PROJEKTY - Zobacz, jak ogromne możliwości daje integracja robota z mikrokontrolerem micro:bit:

 • Stacja pogodowa - Naucz robota poprawnie interpretować wartości czujnika temperatury i spraw, aby stał się interaktywną stacją meteorologiczną.
 • Inteligentny dom – jak działają beacony? - Stwórz czujnik obecności domowników i spraw, aby robot Photon rozpoznawał Twoją obecność, nawet przez ścianę, czy zamknięte drzwi.
 • Pilot do zdalnego sterowania robotem - Zaprojektuj od zera i zakoduj zupełnie nowy interfejs sterowania dla robota Photon. Wprowadź sterowanie ruchem, przyciskiem, a może głosem – wszystko zależy od Twojej wyobraźni!
 • Wykrywacz pola magnetycznego - Czy przy pomocy niewielkiego magnesu można wprawić robota w ruch? Wykorzystując odpowiednie czujniki i kodowanie sprawisz, że robot Photon będzie poruszał się pod wpływem zmiennego pola magnetycznego.


Zestaw stanowi kompletne narzędzie dydaktyczne i jest gotowy do działania od razu po wyjęciu z pudełka. W zależności od potrzeb można go łatwo rozbudować o kolejne roboty Photon i mikrokontrolery micro:bit.

 

Firma Photon Education została doceniona przez Education Alliance Finland, globalną firmę certyfikującą rozwiązania edukacyjne. Pomoce dydaktyczne oferowane przez markę zostały wysoko ocenione przez ekspertów w dziedzinie nauczania. 
 

Nowość! Dowiedz się więcej o robocie Photon i jego możliwościach! KLIKNIJ TUTAJ, by zapoznać się darmowym wprowadzającym kursem wideo!

 

Więcej o robocie Photon EDU >>


 

821217 Pakiet ochronny Photon™ Care, 4 szt.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom placówek edukacyjnych, przygotowaliśmy pakiet ochronny Photon Care, czyli rozszerzoną gwarancję na wszelkie uszkodzenia mechaniczne robota Photon EDU aż do 5 lat.

 

5-letni pakiet ochronny

Photon Care to dedykowany pakiet ochronny przed nieszczęśliwymi wypadkami, stworzony z myślą 
o wymagającym środowisku szkolnym. Kupując robota z pakietem Photon Care otrzymasz od nas kopertę 
z unikalnym kodem, który po zarejestrowaniu na naszej stronie obejmie Twojego robota rozszerzoną gwarancją na okres 5 lat.

 

 

Co obejmuje pakiet?    

Rozszerzona gwarancja zapewnia bezpłatne naprawy, gdy dojdzie do:

 • awarii elektroniki
 • uszkodzenia obudowy
 • zalania
 • mechanicznego uszkodzenia elektroniki
 • zużycia elementów mechanicznych

W przypadku, gdy nie uda nam się odratować robota, zostanie on wymieniony na nowy egzemplarz – wymiana jest jednorazowa i nie będzie on już objęty Photon Care.

 

 

Porównanie standardowej gwarancji i Photon Care
 

 

 

Jak i kiedy skorzystać z Photon Care?

1. Gdy dojdzie do usterki, wypełnij formularz rejestracyjny dostępny tutaj zaznaczając pole “zarejestrowany pakiet Photon Care”.2. Bezpiecznie spakuj robota i wyślij go do naszej siedziby pod adresem:Photon Entertainment
ul. Narodowych Sił Zbrojnych 3 15-690 Białystok
tel. 667254321


3. Oczekuj na przesyłkę zwrotną.


Ważne: Pakiet nie obejmuje kosztów przesyłki robota do naszego serwisu.

 

Aktywacja pakietu

Pakiet należy zarejestrować w ciągu 90 dni od jego zakupu.

Do rejestracji potrzebny jest numer i data zakupu pakietu, numer seryjny robota oraz skan lub zdjęcie dowodu zakupu robota.

Rejestracja Photon Care

 

W jakich sytuacjach pakiet nie działa?
 

 • w przypadku, kiedy pakiet zostanie zarejestrowany później niż 90 dni od zakupu,
 • Photon Care nie jest ubezpieczeniem. W przypadku kradzieży czy zgubienia robota, pakiet nie pokrywa zwrotu kosztów.
   

 

821218 Piankowa mata edukacyjna puzzle do Photona, 1 szt.

 

Piankowa mata edukacyjna w formie puzzli, która pozwala na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni do nauki podczas zajęć z robotem interdyscyplinarnym Photon EDU (821200, sprzedawany osobno).

Rozwijanie umiejętności planowania i szacowania odległości

Mata składa się z 36 kwadratowych pól w kształcie puzzli, które umożliwiają tworzenie dowolnej konfiguracji przestrzeni dla robota. Planując podróż robota po takiej trasie dzieci kształtują umiejętności analizy, ćwiczą kierunki, szacują odległości oraz weryfikują stworzony program w praktyce.

 

Tor z zadaniami dla dzieci

Dzięki wykorzystaniu piankowej trasy z puzzli podczas zajęć z robotem, nauczyciel stwarza warunki, które stymulują i angażują emocje. Puzzle umożliwiają nauczycielowi wyznaczenie dowolnej trasy, którą muszą pokonać dzieci przy pomocy robota. Na poszczególnych elementach trasy mogą czekać przeszkody w postaci zadań z wybranej dziedziny wiedzy – tu jako pomoce świetnie sprawdzą się zestawy fiszek (821204, 821208, 821210, sprzedawane osobno), które mogą posłużyć jako karty do układania na macie w formie punktów kontrolnych.

 

 

Dane techniczne:

Wymiary pojedynczego elementu: 30 cm x 30 cm

Odległość od środka jednego do środka drugiego elementu: 28 cm

Puzzle wykonane z pianki EVA.

 

DARMOWE KONSULTACJE

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę