Produkty i zestawy

Uwolnij potencjał inżynierów przyszłości.

Pozwól uczniom doświadczać pełnej pasji i ciekawości nauki przez zabawę. Zainspiruj ciekawość, pewność siebie i kreatywność oraz wspieraj nabywanie kompetencji przyszłości już od najmłodszych lat życia.

Moje Bambino - Autoryzowany Dystrybutor LEGO Education w Polsce

Naszą misją jest wspieranie rozwoju i potencjału uczniów poprzez tworzenie bogatego i pełnego edukacyjnych narzędzi środowiska nauczania, umożliwiającego praktyczne rozwijanie kompetencji przyszłości.

Zobacz edukacyjne rozwiązania dla szkół i przedszkoli »

LEGO® Education to kompleksowe i interdyscyplinarne rozwiązania dla skutecznej nauki przez zabawę. Inspirujące i angażujące narzędzia dydaktyczne w postaci edukacyjnych klocków LEGO® Education pozwalają na realizację innowacyjnych i pełnych pasji zajęć na każdym etapie edukacji – od przedszkola przez edukację wczesnoszkolną po starsze klasy szkoły podstawowej i szkołę ponadpodstawową. Profesjonalne materiały dla nauczyciela, scenariusze lekcji i karty pracy zgodne z założeniami Podstawy Programowej umożliwiają prowadzenie atrakcyjnych zajęć wspierających rozwój umiejętności emocjonalnych, językowych, społecznych oraz kluczowych kompetencji przyszłości.

Dowiedz się więcej o LEGO® Education (pdf)

Przeczytaj o niewykorzystanym potencjalne nauki przez zabawę w szkole (pdf)

Rozwiązania edukacyjne LEGO® Education wspierają kreatywność, pewność siebie i samodzielność uczniów, zachęcając ich do odważnego i pełnego optymizmu odkrywania nowych obszarów wiedzy, w ciekawy, praktyczny i zabawny sposób. Aktywne zaangażowanie, interakcje społeczne i praktyczne wykorzystanie zdobywanych umiejętności to kluczowe zalety naukowej zabawy, wspierającej skuteczną edukację z LEGO® Education.

Moje Bambino jako Autoryzowany Dystrybutor LEGO® Education w Polsce posiada w swojej ofercie produkty:

Interdyscyplinarne programy nauczania LEGO® Education umożliwiają rozwijanie umiejętności STEAM już na poziomie edukacji przedszkolnej. Stymulowanie ciekawości dzieci przez wspólne odkrywanie zjawisk i zależności oraz naukę przez zabawę przygotowują najmłodszych do podejmowania wyzwań na kolejnych poziomach edukacji i zachęcają je do aktywnej postawy poznawczej w przyszłości.

Zajęcia z klockami LEGO® Education w edukacji wczesnoszkolnej wzbudzają pasję do nauki przedmiotów STEAM, pozwalając na podejmowanie naukowych wyzwań i realizację zajęć metodą projektu w starszych klasach szkoły podstawowej. Wspólne poszukiwanie rozwiązań i praktyczne aspekty nauczania metodą STEAM na lekcjach stają się okazją do odkrywania zależności i zastosowania zjawisk w rzeczywistym świecie.

Zaawansowane rozwiązania LEGO® Education dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej rozwijają umiejętności kodowania, programowania i robotyki w praktyce, kształtując krytyczne podejście i myślenie komputacyjne oraz przygotowując uczniów do podejmowania wyzwań na studiach i rynku pracy.

Pewność siebie to podstawa!

Ogólnoświatowe badania LEGO® Education pokazują, że pewność siebie wspiera skuteczną naukę, a uczenie się przez praktykę ułatwia osiągnięcie sukcesu. Niemal wszyscy uczniowie, biorący udział w badaniu stwierdzili, że dzięki praktycznym zajęciom łatwiej przyswajają wiedzę i większym stopniu zapamiętują informacje. Ponad połowa z nich zadeklarowała, że dzięki temu czuje się pewniej w zakresie przedmiotów STEAM. Zobacz infografikę prezentującą wyniki badania:

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia technicznego, szkoleń i zasobów dla nauczycieli i już dziś rozpocznij przygodę z LEGO® Education w Twojej placówce!

Wybierz zestawy edukacyjne dostępne w ofercie Moje Bambino i rozwijaj skuteczną naukę przedmiotów STEAM na każdym poziomie edukacji.

Źródła: Badania i raporty

LEGO® Education już od 40 lat zachęca do praktycznej nauki i inspiruje uczniów do kreatywności, czerpania przyjemności z nauki i rozwijania tak potrzebnych w dzisiejszym świecie umiejętności STEAM. Wierzymy, że umiejętność budowania i konstruowania rozwijana przez praktyczne doświadczenia zaprocentuje w przyszłości i pozwoli młodemu pokoleniu budować lepsze jutro.

Przeczytaj o niewykorzystanym potencjale nauki przez zabawę w szkole. (PDF)

lego-education-swietuje-40lat

oferta klocków LEGO® Education umożliwia prowadzenie atrakcyjnych i angażujących zajęć na każdym poziomie edukacji. Wybierz rozwiązania edukacyjne dostosowane do potrzeb Twojej placówki.

Dzieci mają naturalną potrzebę nauki i ciekawość odkrywania świata. Zestawy LEGO® Education pomagają przedszkolakom zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość. Praktyczna nauka przez zabawę pozwala budować u najmłodszych pewność siebie i poczucie samodzielności oraz kładzie nacisk na rozwój emocjonalny, językowy i społeczny.

Zabawa z LEGO® Education przygotowuje do opanowywania nowych umiejętności: pisania, czytania, a także stanowi doskonałe wprowadzenie do zagadnień matematycznych, kodowania i innych nauk ścisłych.

System LEGO® Education to kompleksowe i profesjonalne wsparcie dla nauczyciela w postaci zestawu klocków, oprogramowania, wsparcia technicznego, zasobów edukacyjnych, podręczników, scenariuszy zajęć i kart pracy pozwala na łatwe i wygodne rozpoczęcie pracy z zestawami LEGO® Education dla przedszkoli. Możliwość uzupełnienia zestawów podstawowych o dodatkowe komponenty lub części zamienne pozwana na rozszerzenie możliwości wykorzystania klocków i prowadzenie jeszcze ciekawszych zajęć z najmłodszymi.

Odkryj edukacyjne zestawy LEGO® DUPLO® do przedszkola:

LEGO® DUPLO® STEAM PARK (LEGO45024)

lego-duplo-steam-park-przedszkole

Pozwól najmłodszym poznać świat nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM, ang. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) dzięki kreatywnemu zestawowi LEGO® DUPLO® STEAM PARK (LEGO45024). Zestaw pozwala rozwijać wrodzoną ciekawość, chęć tworzenia i daje wyobraźni i kreatywności szerokie pole do popisu. Dzięki zabawie dzieci uczą się rozumienia związków przyczynowo-skutkowych, umiejętności obserwacji i opisywania otaczającego świata, umiejętności przewidywania i rozwiązywania problemów, odgrywania ról i współpracy w grupie, a także budowania kompetencji STEAM. Odpowiednie wykorzystanie elementów takich jak proste przekładnie czy koła zębate stanowią przystępne wprowadzenie do nauk ścisłych i przyrody. Wszystko to dzieje się na zajęciach w grupie w ciekawy i angażujący sposób! Zestaw LEGO® DUPLO® STEAM PARK (LEGO45024) zawiera:

 • 295 elementów
 • materiały dla nauczyciela dostępne online
 • 8 dwustronnych kart inspiracji

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® MÓJ ŚWIAT XL (LEGO45028)

lego-duplo-moj-swiat-xl-przedszkole-edukacja

Bogaty zestaw klocków, zachęcający dzieci do odkrywania otaczającego je świata. Nieskończone możliwości budowy, odtwarzanie znanych konstrukcji, domów, sklepów, restauracji czy różnych pojazdów wspiera rozwój umiejętności konstruowania i wyobraźnię dziecka. Dzięki zabawie zestawem dzieci będą wymyślać różnego rodzaju przygody, tworzyć i opowiadać historie nawiązujące do rzeczywistego świata. To doskonała okazja do poznania społeczności, w której żyją, ról społecznych, zawodów i zwyczajów mieszkańców konstruowanego świata. Zestaw aż 480 klocków rozwija umiejętności komunikowania się, dzielenia pomysłami i współpracę w grupie.

Zestaw LEGO® DUPLO® MÓJ ŚWIAT XL (LEGO45028) zawiera:

 • 480 elementów
 • materiały dla nauczyciela dostępne online
 • 10 dwustronnych kart inspiracji

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® ZBUDUJ EMOCJE (LEGO45018)

Angażująca zabawa z zestawem pozwoli najmłodszym poznać świat emocji, badać różne uczucia i rozumieć odczucia innych. Budowanie postaci odczuwających różne emocje oswaja dzieci z uczuciami i rozwija empatię, tak ważną w życiu każdego człowieka. Dzięki zabawie zestawem przedszkolaki budują poczucie własnej wartości i pogłębiają współpracę w grupie.

Zestaw LEGO® DUPLO® ZBUDUJ EMOCJE (LEGO45018) zawiera:

 • 188 elementów
 • materiały dla nauczyciela dostępne online
 • 8 dwustronnych kart inspiracji

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® STORY TALES - OPOWIEŚCI (LEGO45005)

Zestaw zachęca dzieci do tworzenia i opowiadania historii. Tematy nawiązujące do norweskich baśni o trzech koziołkach (Billy Goat Scruff) stanowią punkt wyjścia do dalszych kreatywnych zabaw. Zestaw może być wykorzystany do opowiadania zarówno całej historii od początku do końca, jak i kluczowych scen, czy też tworzenia swoich własnych opowiadań. Zabawa klockami rozwija kompetencje językowe, wyobraźnię i kreatywność, a także umiejętność odgrywania ról i scenek.

Zestaw LEGO® DUPLO® STORY TALES - OPOWIEŚCI (LEGO45005) zawiera:

 • 109 elementów
 • 5 dwustronnych kart z tłem
 • 3 płytki bazowe
 • materiały dla nauczyciela dostępne online

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® CODING EXPRESS (LEGO45025)

Zestaw wprowadza dzieci w świat kodowania. W naturalny sposób pobudza ich ciekawość, kreatywność i chęć do wspólnego uczenia się oraz odkrywania świata. Atrakcyjna tematyka pociągu zachęca do samodzielnego odkrywania zależności, związków przyczynowo-skutkowych, eksperymentowania, tworzenia instrukcji i testowania rozwiązań. Dzięki zabawie zestawem dzieci w naturalny dla nich sposób zapoznają się z pojęciami związanymi z kodowaniem, rozwijają umiejętności przewidywania i rozwiązywania problemów i rozwijają kompetencje społeczne.

Zestaw LEGO® DUPLO® CODING EXPRESS (LEGO45025) zawiera:

 • 234 elementy
 • 6 dwustronnych kart inspiracji
 • materiały dla nauczyciela dostępne online
 • pociąg zmieniający światła i wydający dźwięki
 • 2 zwrotnice kolejowe
 • czujnik koloru

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® TECH MACHINES (LEGO45002)

Zestaw wprowadza dzieci w świat nauki i technologii. Podczas zabawy dzieci rozwijają umiejętności motoryczne, inżynierskie i uczą się rozwiązywania problemów. Konstruowanie maszyn wyzwala też ich ciekawość i kreatywność. Zabawa zestawem zapoznaje dzieci z maszynami, ich przeznaczeniem, rozwija umiejętności posługiwania się narzędziami i stanowi praktyczne wprowadzenie do technicznego świata. Dodatkowo przedszkolaki doskonalą umiejętności obserwowania, ogrywania ról i współpracy w grupie.

Zestaw LEGO® DUPLO® TECH MACHINES (LEGO45002) zawiera:

 • 95 elementów
 • 5 dwustronnych kart inspiracji
 • materiały dla nauczyciela dostępne online

Dowiedz się więcej >>

Odkryj rozszerzające zestawy LEGO® DUPLO® do przedszkola:

LEGO® DUPLO® RURY (LEGO45026)

LEGO-DUPLO-RURY-PRZEDSZKOLE-EDUKACJA

Dzieci odkryją ciekawy świat zwierząt zbudowanych z rur i innych kolorowych elementów i będą mogły bez końca konstruować i testować. Zabawa rozwija umiejętności motoryczne i rozwiązywania problemów.

Zestaw LEGO® DUPLO® RURY (LEGO45026) zawiera:

 • 150 elementów
 • 6 dwustronnych kart inspiracji
 • kartę Pierwsze kroki

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® LITERY (LEGO45027)

LEGO-DUPLO-LITERY-PRZEDSZKOLE-EDUKACJA

Zestaw pozwala dzieciom opanować podstawowe umiejętności językowe oraz zwiększyć poczucie pewności siebie poprzez zabawę i naukę w świecie alfabetu.

Zestaw LEGO® DUPLO® LITERY (LEGO45027) zawiera:

 • 130 elementów
 • 4 dwustronne karty inspiracji
 • kartę Pierwsze kroki

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® ZWIERZĘTA (LEGO45029)

lego-duplo-zwierzeta-przedszkole-edukacja

Duża kolekcja kolorowych figurek zwierząt i akcesoriów zachęci najmłodszych do poznawania świata zwierząt. Zabawa rozwija umiejętności sortowania, kategoryzowania oraz kompetencje społeczne i językowe.

Zestaw LEGO® DUPLO® ZWIERZĘTA (LEGO45029) zawiera:

 • 91 elementów
 • 4 dwustronne karty inspiracji
 • kartę Pierwsze kroki

Dowiedz się więcej >>

LEGO® DUPLO® LUDZIKI (LEGO45030)

lego-duplo-ludziki-przedszkole-edukacja

Duża kolekcja ludzików i akcesoriów pomoże przedszkolakom poznać różne zawody, a także przybliży temat różnorodności w społeczeństwie.

Zestaw LEGO® DUPLO® LUDZIKI (LEGO45030) zawiera:

 • 44 elementY
 • 4 dwustronne karty inspiracji
 • kartę Pierwsze kroki

Dowiedz się więcej >>

Poznaj rozwiązania LEGO® Education dla przedszkoli:

ZESTAWY EDUKACYJNE
LEGO® DUPLO® STEAM Park

Dzieci poznają świat nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM, ang. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając swoją kreatywność.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Mój świat XL

Dzieci odtwarzają otaczający je świat, budując domy, sklepy, restauracje, a nawet szpital czy budynek straży pożarnej, a także przeróżne pojazdy. Rozwija ciekawość i kreatywność dzieci.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Zbuduj Emocje

Zestaw zachęca dzieci do odkrywania świata emocji. Dzięki niemu badają różne uczucia, poznają ich cechy wspólne oraz różnice czy sposoby ich wyrażania.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Story Tales – Opowieści

Zestaw zachęca dzieci do tworzenia i opowiadania historii. Może być wykorzystany do opowiadania zarówno całej historii od początku do końca, jak i kluczowych scen, czy też tworzenia swoich własnych opowiadań.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Coding Express

Zestaw wprowadza dzieci w świat kodowania. W naturalny sposób pobudza ich ciekawość, kreatywność i chęć do wspólnego uczenia się oraz odkrywania świata.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Tech Machines

Zestaw wprowadza dzieci w świat nauki i technologii. Podczas zabawy dzieci rozwijają umiejętności motoryczne, inżynierskie i uczą się rozwiązywania problemów. Konstruowanie maszyn wyzwala też ich ciekawość i kreatywność.

Sprawdź »
ZESTAWY WSPOMAGAJĄCE
LEGO® DUPLO® Rury

Dzieci odkryją ciekawy świat zwierząt zbudowanych z rur i innych kolorowych elementów i będą mogły bez końca konstruować i testować. Zabawa rozwija umiejętności motoryczne i rozwiązywania problemów.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Litery

Zestaw pozwala dzieciom opanować podstawowe umiejętności językowe oraz zwiększyć poczucie pewności siebie poprzez zabawę i naukę w świecie alfabetu.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Zwierzęta

Duża kolekcja kolorowych figurek zwierząt i akcesoriów zachęci najmłodszych do poznawania świata zwierząt. Zabawa rozwija umiejętności sortowania, kategoryzowania oraz kompetencje społeczne i językowe.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Ludziki

Duża kolekcja ludzików i akcesoriów pomoże przedszkolakom poznać różne zawody, a także przybliży temat różnorodności w społeczeństwie.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Zestaw Kreatywny

Zestaw zainspiruje najmłodszych do kreatywnych rozwiązań, szerszego myślenia, ale również zachęci do autoekspresji i rozwinięcia umiejętności motorycznych podczas budowania, dekonstrukcji i rekonstrukcji.

Sprawdź »

LEGO® DUPLO® Płytki do budowania

Dwie duże podkładki do tworzenia konstrukcji z klocków: czerwona i zielona. Mogą być używane ze wszystkimi zestawami LEGO® DUPLO®.

Sprawdź »

Jako Autoryzowany Partner LEGO® Education w Polsce wierzymy, że praktyczna nauka to skuteczny sposób na przyswajanie wiedzy i umiejętności przez uczniów na wszystkich poziomach edukacji. Wspieranie naturalnych predyspozycji uczniów i praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy zwiększa zaangażowanie i przynosi lepsze rezultaty w szkole.

Prezentujemy Państwu kompleksowe rozwiązania edukacyjne dostosowane do każdego etapu edukacji szkolnej począwszy od edukacji wczesnoszkolnej, starszych klas szkoły podstawowej po szkołę ponadpodstawową. Dzięki profesjonalnemu wsparciu dla nauczycieli w postaci gotowych scenariuszy zajęć, filmów instruktażowych, bezpłatnych materiałów do pobrania i inspirujących kart pracy uczenie się przedmiotów STEAM jest zrozumiałe, przyjemne i inspirujące dla uczniów w każdym wieku.

Poznaj zestawy edukacyjne LEGO® Education, które wspierają rozwój kluczowych kompetencji jutra, umiejętność kodowania, programowania oraz robotyki w praktyce:

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Wprowadź nowe życie na lekcjach STEAM!

Wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki w modelu STEAM jest zapewnienie uczniom odpowiednich warunków do podejmowania aktywności badawczych, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

LEGO® Education WeDo 2.0 zachęca uczniów do tego, by z odwagą odkrywali nowe zjawiska i rozwiązywali rzeczywiste problemy STEAM. Uczniowie korzystają z klocków, czujników i silników LEGO® tworząc niesamowite konstrukcje. To pozwala uwalniać ich kreatywność, rozwinąć krytyczne myślenie i zdobywać praktyczne umiejętności, które zaprocentują w przyszłości. Zestaw pomaga sprawiać, że abstrakcyjne koncepcje naukowe stają się rzeczywiste i namacalne. Praca z nim to także trening umiejętności pracy w grupie i wspólnego rozwiązywania problemów.

lego-education-wedo-szkola-edukacja-wczesnoszkolna

Zobacz materiał informacyjny.

LEGO® Education WeDo 2.0 umożliwia uczniom pracę z rzeczywistymi problemami, zgłębianie interesujących zagadnień i poszukiwanie rozwiązań w odniesieniu do praktycznych zastosowań w otaczających ich świecie. Kodowanie oparte na blokach pomaga uczniom zrozumieć, jak połączyć cyfrowe i fizyczne aspekty. Eksperymentując z zębatkami i silnikami, uczniowie mogą zgłębiać podstawy naukowe ruchu.

lego-education-wedo-szkola-edukacja-wczesnoszkolna

Zestaw LEGO® Education WeDo 2.0 (LEGO45300) zawiera:

 • 280 elementów
 • moduł programowania
 • projekty edukacyjne (początkowe, krok po kroku, otwarte)
 • części konstrukcyjne (m.in. koła zębate, koła z oponami, belki konstrukcyjne)
 • smarthub, średni silnik, czujnik ruchu, przechyłu

lego-education-wedo-2.0.-szkola

Inspirujące pomysły na lekcje z WeDo 2.0. pozwalają na rozwijanie kreatywności i pomysłowości uczniów, wspierają umiejętności konstrukcyjne, myślenie komputacyjne oraz uzupełniają lekcje o angażujące aktywności związane z nauką i inżynierią.

Pomysły na lekcje

Oprogramowanie

Wymagania systemowe

Sprawdź »

SP KLASY 4-8/SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

LEGO® EDUCATION SPIKE ™ PRIME
Budowanie umiejętności STEAM i pewności siebie na wyższym poziomie nauczania.

LEGO® Education SPIKE ™ Prime pomaga wzbudzić zainteresowanie przedmiotami STEAM u starszych uczniów. Ten system edukacyjny łączy ze sobą kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO®, łatwe w użyciu oprogramowanie, intuicyjny język kodowania oparty na Scratch i angażujące całą klasę scenariusze lekcji. Poprzez zabawę i naukę z zestawem uczniowie rozwijają umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów.

lego-education-spike-prime-szkola-podstawowa-programowanie

Zobacz materiał informacyjny.

Zestaw daje niekończące się możliwości kreatywnego projektowania konstrukcji i okazję do przyswojenia niezbędnych w obecnych czasach umiejętności, by móc zostać twórcami innowacyjnych rozwiązań przyszłości.

lego-education-spike-prime-szkola

Zestaw LEGO® Education SPIKE ™ Prime - zestaw podstawowy (LEGO45678) zawiera:

 • Ponad 500 kolorowych elementów LEGO® Technic™
 • duży silnik
 • 2 mniejsze silniki
 • czujnik odległości
 • czujnik koloru
 • czujnik siły
 • materiały dla nauczyciela w języku polskim - ponad 400 gotowych lekcji

lego-education-spike-prime-szkola-podstawowa-programowanie

Sprawdź szczegóły >>

Zestaw LEGO® Education SPIKE ™ Prime - zestaw rozszerzający (LEGO45680)* zawiera:

 • 603 elementy
 • m. in. duże koła, zębatki łukowe, czujnik koloru i duży silnik
 • materiały dla nauczyciela dostępne online
 • zapewnia dodatkowe 10 godzin ukierunkowanego uczenia przedmiotów STEAM

*Produkt stanowi uzupełnienie zestawu LEGO® SPIKE™ Prime (LEGO45678)

lego-education-spike-prime-zestaw-rozszerzajacy-szkola-programowanie

Sprawdź szczegóły >>

Profesjonalne wsparcie techniczne i materiały metodyczne dla nauczyciela umożliwiają prowadzenie atrakcyjnych i angażujących lekcji z elementami kodowania, programowania i robotyki w praktyce.

Poznaj zestawy LEGO® EDUCATION SPIKE ™ PRIME
LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy

Zestaw do nauki przedmiotów STEAM dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Uczniowie chętnie zaangażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne i zdobędą nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.

Sprawdź »

LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw rozszerzający

Zestaw uzupełniający do zestawu LEGO® SPIKE™ Prime (LEGO45678), który pozwoli na tworzenie bardziej zaawansowanych modeli i zapewni dodatkowe 10 godzin ukierunkowanego uczenia przedmiotów STEAM, które zainspirują uczniów klas 4–8 i ich nauczycieli do budowania bardziej zaawansowanych modeli oraz przygotowania się do wymagających konkursów robotycznych.

Sprawdź »
<
LEGO® MINDSTORMS® EDUCATION EV3
Wybierz najlepsze rozwiązania do nauki STEM i robotyki

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 to praktyczne rozwiązanie STEM, które łączy w sobie elementy LEGO Technic ™, oprogramowanie przyjazne dla klas oraz dostosowane do obowiązujących standardów lekcje pobudzające kreatywność, pewność siebie i krytyczne myślenie.

System edukacyjny nawiązuje do takich tematów, jak inżynieria, kodowanie i fizyka. Uczniowie ćwiczą umiejętności w zakresie przedmiotów STEM i robotyki, w środowisku zbliżonym do prawdziwego życia. Proponowane rozwiązania, przygotowują ich także do studiów wyższych i kariery w świecie wypełnionym technologią.

Dzięki zestawowi LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 uczniowie zbudują samojezdne pojazdy i industrialne roboty, nawiązujące do codzienności i praktycznych zagadnień dnia codziennego. Projektowanie, budowanie i programowanie różnych konstrukcji przyniesie wiele satysfakcji uczniom i sprawi, że nauka STEM stanie się prawdziwą pasją.

Pomóż uczniom szkół ponadpodstawowych wykształcić przydatne w życiu umiejętności związane z przedmiotami STEAM

lego-mindstorms-infografika

Wsparcie

Oprogramowanie

Wymagania systemowe

Przewodnik "Getting started"

Zestaw LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 – zestaw bazowy (LEGO45544) zawiera:

 • inteligentną kostkę EV3 z procesorem ARM9, portem USB do połączeń Wi-Fi i internetowych, czytnikiem kart Micro SD, podświetlanymi przyciskami i 4 gniazdami silników
 • trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże silniki i jeden średni)
 • ultradźwiękowy czujnik odległości
 • czujnik światła / koloru
 • żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu
 • dwa czujniki dotyku
 • kulkę podporową
 • kable połączeniowe
 • bardzo duży zestaw klocków LEGO® Technic ™
 • 540 elementów
 • obrazowe instrukcje budowy robotów krok po kroku dostępne online
 • przewodnik nauczyciela i scenariusze lekcji dostępne online (po angielsku)

UWAGA! Zestaw nie zawiera ładowarki

lego-mindstorms-education-ev3-szkola-ponadpodstawowa

Sprawdź szczegóły >>

Zestaw LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 – zestaw rozszerzający (LEGO45560) zawiera:

 • 853 elementy
 • elementy specjalne (m.in. koła zębate, przestrzenne części strukturalne oraz typowe łączniki, co pozwala na budowę jeszcze większych i bardziej zaawansowanych konstrukcji

UWAGA! Zestaw jest uzupełnieniem zestawu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (LEGO45544).

lego-mindstorms-education-ev3-zestaw-rozszerzajacy-szkola-programowanie

Sprawdź szczegóły >>

Zestaw LEGO® MINDSTORMS® Misja na Marsa EV3 – zestaw turniejowy (LEGO45570) zawiera:

 • 1418 elementów
 • mata przejazdowa
 • dual lock do przyklejania modeli
 • oprogramowanie LME EV3
 • notatki nauczyciela
 • materiały dydaktyczne
 • instrukcje budowy modeli

UWAGA! Zestaw jest uzupełnieniem zestawu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (LEGO45544).

lego-mindstorms-education-ev3-szkola-misja-na-marsa

Sprawdź szczegóły >>

Poznaj zestawy LEGO® MINDSTORMS® Education EV3
LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 – zestaw bazowy

Zestaw umożliwia budowanie, programowanie i testowanie rozwiązań opartych na technologii i robotyce. Praca z EV3 pozwala uczniom na kreatywne rozwiązywanie problemów metodą burzy mózgów, poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji.

Sprawdź »

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 – zestaw rozszerzający

Zestaw jest uzupełnieniem zestawu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (LEGO45544). Zawiera wiele elementów specjalnych, kół zębatych, przestrzennych części strukturalnych oraz typowych łączników, ramion i osi, co pozwala na budowę jeszcze większych i bardziej zaawansowanych konstrukcji.

Sprawdź »

LEGO® MINDSTORMS® Misja na Marsa EV3 – zestaw turniejowy

Zestaw jest uzupełnieniem zestawu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (LEGO45544). Zestaw turniejowy Misja na Marsa EV3 to ponad 1400 elementów, w tym przekładni, anten, przewodów i innych elementów, które pozwolą na budowę łazików, sond, czy stacji badawczych. Uczniowie wezmą udział w misjach badawczych na Marsie. Szereg problemów, jakie wynikają z tego zadania sprawi, że będą musieli wykorzystać i rozwinąć swoje zdolności techniczne, inżynierskie i matematyczne.

Sprawdź »

Jako Autoryzowany Partner LEGO® Education w Polsce wierzymy, że praktyczna nauka STEAM przynosi wiele satysfakcji nie tylko uczniom, ale i nauczycielom i edukatorom. Inspirowanie uczniów do rozwijania własnego potencjału i zdobywania nowych kompetencji to niezwykle wartościowa, pełna entuzjazmu i energii praca.

Zdajemy sobie sprawę, że wspieranie uczniów w praktycznej nauce to wymagające zadanie, dlatego systemy LEGO® Education zawierają kompleksowe i profesjonalne wsparcie dla nauczycieli, pomagające w łatwy i intuicyjny sposób prowadzić ciekawe i angażujące zajęcia z klockami LEGO® Education. W trosce o komfort Państwa pracy zapewniamy wygodny dostęp do materiałów dydaktycznych w postaci podręczników dla nauczyciela, scenariuszy zajęć i inspirujących kart pracy, dzięki którym zrealizują Państwo lekcje zgodne z założeniami Podstawy Programowej na każdym poziomie edukacji.

Zobacz materiały dla nauczycieli »

Informacje o aplikacjach i oprogramowaniu

Jesteśmy w pełni świadomi faktu, że nauczanie w modelu STEAM to dynamiczny proces, w którym z czasem pojawią się dodatkowe pytania, trudności czy nowe wyzwania. W trosce o komfort Państwa pracy zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne, dzięki któremu sprawnie i z łatwością będą mogli Państwo wykorzystać potencjał systemów edukacyjnych LEGO® Education i prowadzić atrakcyjne i angażujące zajęcia pełne kreatywnych rozwiązań. Materiały wideo w formie przystępnych filmów instruktażowych, zasoby online, instrukcje, scenariusze i szkolenia to tylko wybrane formy wsparcia, z których mogą korzystać nauczyciele.

Wsparcie

Pliki do pobrania

Zachęcamy do kontaktu z konsultantami Moje Bambino, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania, pozwolą wybrać właściwe rozwiązania do placówki i pomogą wdrożyć rozwiązania LEGO® Education do przedszkola i szkoły. Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Skontaktuj się z nami!
Urszula Krakowska
Tel. 734 218 189
e-mail: u.krakowska@mojebambino.pl

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW

Jesteś nauczycielem przedszkola i chcesz wdrożyć edukacyjne rozwiązania STEAM w swojej placówce? Prowadzisz zajęcia z robotyki i chciałbyś wykorzystać rozwiązania LEGO® Education na lekcjach? Pracujesz metodą STEAM i szukasz nowych innowacyjnych narzędzi dydaktycznych dla Twojej szkoły? A może dopiero rozpoczynasz przygodę z LEGO® Education i szukasz profesjonalnego szkolenia?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Oferujemy profesjonalne wsparcie w postaci merytorycznych szkoleń prowadzonych przez ekspertów od rozwiązań LEGO® Education.

ZOSTAŃ EDUKATOREM LEGO® EDUCATION

Jesteś konsultantem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i chciałbyś wdrożyć system edukacyjny i rozwiązania LEGO® Education do oferty szkoleniowej dla nauczycieli szkół i przedszkoli? A może pełnym pasji nauczycielem, którzy chce wdrożyć edukacyjne rozwiązania STEAM w swoim przedszkolu lub w szkole?

Zostań edukatorem LEGO® Education!

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z programu dla Edukatorów LEGO® Education.

Skontaktuj się z nami!
Urszula Krakowska
Tel. 734 218 189
e-mail: u.krakowska@mojebambino.pl

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission. ©2020 The LEGO Group.

Zapisz na liście

Brak list.
Dodaj nową listę