undo Wróć do kategorii wyżej
Aranżacje szatni i korytarza

Jak urządzić szatnię lub korytarz w szkole?

Jeśli jesteś dyrektorem szkoły lub zarządcą jakiejś placówki oświatowej, to wcześniej czy później na pewno zadasz sobie pytanie jak urządzić szatnię szkolną? Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że sprawa jest banalnie prosta i pomysły same przyjadą do głowy. Tymczasem trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Nie chodzi bowiem tylko ustawienie szafek, ale również o dobór mebli o odpowiedniej wysokości i szerokości, a także o zaaranżowanie przestrzeni w taki sposób by była funkcjonalna, bezpieczna i praktyczna.

Należy mieć pełną świadomość tego, że przez szatnię czy korytarz szkolny każdego dnia przewija się mnóstwo dzieci. Meble powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, powinny łatwo się czyścić oraz konserwować. Nie bez znaczenia jest także fakt w jakim wieku będą dzieci korzystające z szatni. Inne akcesoria będą potrzebna dla trzecioklasistów, a inne dla dzieci uczęszczających do zerówki. Meble powinny mieć miejsce do postawienia butów, powieszenia ubrań i przechowywania mniejszych drobiazgów takich jak czapki i szaliki. Warto także zwrócić uwagę na kolor szafek i więcej barw tym przestrzeń będzie milsza dla oka.

To samo dotyczy szkolnych korytarzy. Jeśli więc nie wiesz jak urządzić korytarz w szkole by był funkcjonalny, to poznaj wszystkie inspiracje i zaufaj profesjonalistom, którzy zasugerują Ci kilka ciekawych rozwiązań. Chodzi przecież o to by wybrać sprawdzone metody i wykorzystywać nowoczesne systemy meblowe, które zostały stworzone z myślą o takich właśnie miejscach jak szkoły czy przedszkola.