undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
9 700
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Filtry
Nauka czasu i zegara

Nauka zegara przez dzieci 

Pojęcie czasu oraz konieczność określania, która jest godzina mogą sprawiać dzieciom wiele problemów. Aby ułatwić im zrozumienie tych złożonych kwestii, stworzyliśmy specjalne pomoce edukacyjne. W atrakcyjny, ale i merytoryczny sposób pomogą one wprowadzić dziecko w świat wyznaczany przez wskazówki zegara.
Oferowane przez nas zabawki edukacyjne to pomoce Montessori, co świadczy o ich wysokim walorze edukacyjnym. Metoda Montessori zakłada, że nauka powinna odbywać się poprzez zabawę. Dlatego poszczególne klepsydry i zegary do nauki są kolorowe i atrakcyjne dla dzieci. Zachęcają je także do rozwoju motoryki: zabawki przyciągają wzrok i kuszą dziecko, by je dotknąć, poeksperymentować, manipulować nimi. Dzięki temu dziecko uczy się rozumieć złożone zjawisko jakim jest czas.

Najpopularniejszą zabawką jest zegar do nauki godzin. Występuje on w różnych wariantach. Do wyboru są proste zegary stojące z wartościami liczbowymi pomagającymi odczytanie właściwej godziny, plansze suchościeralne z zegarem analogowym, kolorowy zegar z drewna z elementami do wkładania i wykładania na zasadzie puzzli, profesjonalny stoper oraz wiele innych. Można sięgnąć również po kolorowe klepsydry piaskowe, które pomogą dziecku zrozumieć abstrakcyjne pojęcie płynięcia czasu. Bardziej zaawansowaną pomocą w rozumieniu pojęcia czasu jest specjalny Time Tracker, który posiada szereg funkcji.
Nauka godzin dla dzieci może odbywać się także za pomocą specjalnych plansz dydaktycznych, które rozszerzają pojęcie czasu do dni, tygodni i miesięcy. Z kolei układanki Schubitrix, stworzone na zasadach domina, pozwalają na trening spostrzegawczości i logicznego myślenia. Bardzo angażującą zabawką jest kalendarz magnetyczny, który pomaga dziecku ćwiczyć określanie dni tygodnia, temperatury i miesiąca. W ofercie znaleźć można także tradycyjny podręcznik z ćwiczeniami, ułożony według zasady stopniowania trudności. Uczeń krok po kroku przechodzi przez poszczególne zagadnienia, zaczynając lepiej je rozumieć. Do nabycia są także specjalne gry planszowe - poprzez zaangażowanie w grę dziecko uczy się rozumieć czym jest czas i jak go określać.

Z naszymi materiałami nauka zegara dla dzieci nie będzie sprawiać problemu. Poszczególne pomoce mają różny stopień trudności, z łatwością dopasować je można do wieku i możliwości dziecka. Dzięki przygotowanym przez nas zabawkom, maluch szybko zrozumie ideę czasu, nauczy się nazywać poszczególne miesiące oraz dni tygodnia. Wierzymy, że nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty - warto się o tym przekonać.