undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
25 2266
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Pakiet
więcej... mniej
Filtry
Figury geometryczne

Figury geometryczne – pomoce dydaktyczne w edukacji wczesnoszkolnej

Jednym za zagadnień omawianych na lekcjach matematyki, także w ramach edukacji wczesnoszkolnej są figury geometryczne. Pozwala to nadać otaczającej rzeczywistości strukturę, a także tworzy fundamenty pod myślenie matematyczno-przestrzenne. Układanki geometryczne to świetny sposób na ćwiczenia tych umiejętności.

Oferujemy pomoce edukacyjne dla starszych dzieci jak zestaw brył do nauki oraz rozbudowane zestawy konstrukcyjne. Takie pomoce dydaktyczne z pewnością będą także wsparciem dla nauczycielu w wyjaśnianiu zagadnień związanych z geometrią i figurami geometrycznymi. Przydatną pomocą może okazać się specjalna plansza przedstawiająca układ współrzędnych, na której wykonywać można różne ćwiczenia. Dostępne są także karty aktywności, które w przyjazny sposób tłumaczą matematyczne zagadnienia i porządkują dotychczasową wiedzę dziecka. Umożliwiamy również zakup gier o różnych poziomach trudności - w atrakcyjnej dla dziecka formie będą one doskonalić jego umiejętność rozpoznawania, opisywania i rozróżniania figur.

Jak skutecznie pomóc dziecku zapamiętać poszczególne figury geometryczne? Pomoce edukacyjne z naszej oferty to idealny wybór. U nas można znaleźć różne zestawy klocków m.in. Budujemy w 3D - innowacyjna gra logiczna, która rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz klocki w kształcie trójkątów, czworokątów, pięciokątów i sześciokątów foremnych, za pomocą których przygotować można najróżniejsze konstrukcje. Dużą popularnością cieszy się układanka figur geometrycznych. Dostępna w wersji podstawowej (zawiera same figury geometryczne), jak i zaawansowanej - przykładowo dziecko musi ułożyć obraz z dostępnych figur geometrycznych. Ulubionymi zabawkami maluchów są także wszelakie klocki konstrukcyjne, które również uczą myślenia o kształtach i planowania przestrzennego.

Sklep internetowy MojeBambino oferuje także szeroki wybór gier edukacyjnych, które w skuteczny sposób uczą dziecka czym są figury geometryczne. Poszczególne propozycje z łatwością można dopasować do wieku i możliwości dziecka. Specjalnie opracowane figury geometryczne dla dzieci przyciągają swoim wyglądem i zachęcają do nauki. Nasze gry, klocki czy układanki świetnie sprawdzą się jako pomoce dydaktyczne w szkołach i przedszkolach, pomagając pedagogom wprowadzać dzieci w świat matematyki. Chętnie sięgają po nie również rodzice, chcąc, aby ich dziecko rozwijało swoją wyobraźnię przestrzenną w domu. Oferowane pomoce edukacyjne to również bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka.

Prezentowane pomoce edukacyjne są dla dziecka niezwykle atrakcyjne i zachęcają je do nauki czym są figury geometryczne. Pomagają lepiej rozumieć matematyczne kwestie, a także pozwalają ćwiczyć logiczne myślenie. Klocki, gry i układani rozwijają również wyobraźnię i umiejętności koncentracji.