undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Dostępność
więcej... mniej
Cena
1 71418
Przeznaczenie
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Kolor płyty
więcej... mniej
Zamykanie na klucz
więcej... mniej
Narożniki
więcej... mniej
Rodzaj biurka
więcej... mniej
Front biurka
więcej... mniej
Pakiet
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Filtry
Pomoce do pracowni fizycznej

Pomoce dydaktyczne do fizyki w szkole podstawowej


Fizyka w szkole od zawsze kojarzy się uczniom z przedmiotem, który bardzo trudno zrozumieć. Nawet nauka podstawowych zagadnień fizycznych w szkole wymaga od nauczyciela dużego zaangażowania i wyposażenia pracowni fizycznej w odpowiednie pomoce dydaktyczne. Pozwolą one unaocznić i w jasny sposób wytłumaczyć uczniom wiele trudnych zjawisk fizycznych.
Dodatkowo fizyka to bardzo rozbudowana dziedzina nauk przyrodniczych zajmująca się badaniem bardzo różnorodnych zjawisk. Obejmuje ona między innymi takie działy jak: optyka, kinematyka, dynamika, energia, zjawiska falowe, termodynamika, elektrostatyka, zagadnienia związane z prądem elektrycznym czy astronomią. Wiąże się to oczywiście z bardzo różnorodnym sprzętem potrzebnym do pracowni fizycznej w szkole podstawowej. Niezbędne pomoce dydaktyczne to z pewnością pryzmaty, ławy optyczne, siłomierze, elektroskopy, zestawy pałeczek do elektryzowania, przewody pomiarowe, zaciski, magnesy czy opiłki. Nie można również zapominać o choćby podstawowych urządzeniach pomiarowych, które pozwolą precyzyjnie mierzyć zjawiska fizyczne.
Fizyka to także wiele skomplikowanych wzorów i związana z nimi konieczność przeliczania jednostek. Dużym ułatwieniem dla uczniów jest wówczas możliwość korzystania z tablic i plansz dydaktycznych do fizyki. Pozwalają one także utrwalić już zdobytą wiedzę.
Dziś ważnymi pomocami edukacyjnymi są także multimedialne programy dydaktyczne do fizyki. Można w nich prześledzić zjawiska przyrodnicze z fizycznego punktu widzenia, które ze swej natury są trudne do obserwacji czy zrozumienia. Programy takie nie tylko pomagają w nauce fizyki, ale także pozwalają w ciekawy sposób powtórzyć omówiony już materiał i sprawdzić jak wiedza została przyswojona przez uczniów.
W sklepie Moje Bambino znajdą Państwo kompleksowe wyposażenie w pomoce dydaktyczne do pracowni fizycznej. Cały sprzęt laboratoryjny jest wysokiej jakości i posłuży uczniom przez wiele lat. Zapraszamy.