undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
29 4419
Dostępność
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Filtry
Kształtki rehabilitacyjne

Sprawdź wzornik kolekcji :    

Zestawy piankowych kształtek rehabilitacyjnych

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, które zdecydowanie stanowią nieocenione wsparcie w wychowaniu dziecka. Na rynku obecne znaleźć możemy artykuły takie jak specjalistyczne piankowe kształtki gimnastyczne, które pozwalają skutecznie prowadzić rehabilitację dziecka. Oczywiście wspomniane kształtki znajdują zastosowanie nie tylko podczas zajęć indywidualnych z dziećmi, które wymagają rehabilitacji, ponieważ odpowiedni zestaw kształtek pozwala stworzyć świetne miejsce do zabawy, które przyda się w sali przedszkolnej lub w świetlicy.

Przede wszystkim należy wspomnieć, że odpowiednio dobrany zestaw kształtek rehabilitacyjnych pozwoli wesprzeć rozwój psychoruchowy dziecka, działając na wielu płaszczyznach. Producent miękkich kształtek zadbał o to, aby były one zarówno bezpieczne jak i funkcjonalne, a jednocześnie pozostawały atrakcyjne dla dziecięcych oczu. Kształtki gimnastyczne wykonane zostały z miękkiej i nietoksycznej pianki, dzięki czemu zabawa dzieci z kształtkami jest w pełni bezpieczna. Na zewnątrz natomiast kształtki piankowe pokryte zostały wytrzymałą tkaniną PCV, która nie chłonie wilgoci i jest wyjątkowo łatwa do utrzymania w czystości.

Nie bez znaczenia pozostają również projekty kształtek. Specjaliści w tworzeniu artykułów dla dzieci zadbali o to, aby dzieciom nie znudziła się zabawa, jaką oferują kształtki. Rehabilitacja jest dzięki temu o wiele bardziej skuteczna, ponieważ dzieci traktują ją jako rozrywkę. Większość zestawów kształtek wykonana została w systemie modułowym, dzięki czemu pojedyncze kostki, tunele, daszki mogą zostać przekształcone w domki, zamki, labirynty czy zjeżdżalnie. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia dzieci oraz ich opiekunów. Rozwój aktywności motorycznej, którą stymulują gimnastyczne kształtki, czyni z nich bardzo cenne narzędzie w pracy rehabilitanta nawet z najbardziej wymagającymi spośród małych pacjentów. Dodatkowym atutem z całą pewnością jest to, jak mało miejsca zajmują kształtki po złożeniu, co pozwala na łatwe zagospodarowanie przestrzeni.