undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
5 18908
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Pakiet
więcej... mniej
Filtry
Pomoce do nauki kodowania dla dzieci

Nauka kodowania przez dzieci w przedszkolu

Świat XXI wieku byłby zupełnie inny bez komputerów. Obecnie informatyka jest jedną z najprężniej rozwijających się nauk, a rzeczywistość bez Internetu wydaje się niemal niemożliwością. Urzędy, banki i biblioteki opierają swoje działanie na systemach informatycznych, komputery na dobre zadomowiły się także w szkołach. Zawód programisty jest jednym z najlepiej opłacanych i najbardziej pożądanych na rynku pracy. Komputerowy świat jest również codziennością współczesnych maluchów. Najczęściej jednak grają one w gry on-line i oglądają bajki na YouTube. Stąd zrodziła się potrzeba, by uczyć dzieci twórczego i bezpiecznego korzystania ze współczesnych technologii. Nikogo już nie dziwi nauka kodowania w przedszkolu - umiejętności informatyczne należy rozwijać od najmłodszych lat, jeśli chcemy, by nasze pociechy nadążały za współczesnością.

Sklep internetowy Moje Bambino oferuje różnego rodzaju pomoce dydaktyczne przydatne na lekcjach kodowania. Dobrane starannie do możliwości rozwojowych maluchów gry i zestawy edukacyjne wprowadzają przedszkolaki w świat programowania. Dorosłym wydaje się nieraz, że to bardzo skomplikowane - tymczasem algorytm to po prostu ściśle określone czynności, które musimy wykonać, by osiągnąć cel. Ćwiczenia z kodowania dla dzieci są przepojone duchem współpracy i dobrej zabawy. Kolorowe maty, plansze i klocki edukacyjne kształtują logiczne myślenie, spostrzegawczość i wyobraźnię. Uczą także pracy w zespole - wiele z zabaw przeznaczonych jest do pracy w grupie.

Kodowanie z przedszkolakami często polega również na wykorzystaniu robota - gotowego, bądź zbudowanego przez dzieci zgodnie z określonym schematem. Konstruowanie i kodowanie robotów jest ciekawe i zajmujące, a przy tym rozwija umiejętności intelektualne dziecka. Produkty i zestawy proponowane przez nas służą rodzicom, nauczycielom i opiekunom. Przedszkola, stowarzyszenia i organizacje edukacyjne mogą śmiało wykorzystywać je do swoich zajęć. Opracowane zgodnie z potrzebami najmłodszych, stanowią interesujące narzędzie do nauki i zabawy.