undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
15 53
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Filtry
Piosenki dla dzieci

Piosenki dla dzieci dostępne na płytach CD


Rola edukacji muzycznej w rozwoju dzieci już od dawna jest doceniana zarówno przez pedagogów, jak i psychologów. Dynamika piosenek, ich tempo i rytm mają niebagatelny wpływ na kształtowania się twórczej wyobraźni u dzieci, pamięci czy podzielności uwagi. Umiejętności te z kolei ułatwiają edukację w kolejnych latach wczesnoszkolnych i szkolnych. Rytm i dźwięki instrumentów perkusyjnych w niesamowity sposób działają już nawet na niemowlęta i przyciągają ich uwagę, nawet przy powtarzaniu prostych wyrazów dźwiękonaśladowczych, jakie wydają w tym wieku dzieci. Warto więc zaopatrzyć się w proste instrumenty, jak bębenek, cymbałki, grzechotki czy marakasy, aby wspólnie bawić się z dzieckiem przy różnych dźwiękach. Pomocne są w tym płyty kompaktowe z różnorodnym repertuarem, które można wykorzystywać w domu, żłobku, przedszkolu czy świetlicach dla dzieci.

Piosenki dla dzieci dostępne na płytach kompaktowych oferowanych przez sklep internetowy Moje Bambino to bogaty zestaw utworów na różne okazje. Znajdują się wśród nich piosenki dla dzieci zebrane pod kątem zmieniających się pór roku: na jesień, wiosnę czy zimę oraz okres świąteczny. Płyty dostępne są wraz ze śpiewnikami, dzięki czemu stanowią źródło inspiracji dla rodziców i nauczycieli chcących wykorzystywać muzykę w codziennych zabawach i aktywnościach. Będą również znakomitym sposobem na przypomnienie sobie utworów, które kiedyś sami słyszeliśmy w dzieciństwie, których teksty nieco zatarły się już w pamięci. Piosenki dla dzieci znajdujące się na oferowanych płytach zazwyczaj są nagrane w dwóch wersjach:  z tekstem oraz samym podkładem instrumentalnym, dzięki czemu zachęcają małych uczestników zabawy do włączenia się do wspólnego śpiewania.

Muzyka dla dzieci to także doskonała inspiracja do aktywności fizycznych wykonywanych w jej rytmie. Dzieci uwielbiają powtarzalność rytmów, zaskakujące dźwięki, jakie mogą tworzyć same wykorzystując instrumenty stworzone z przedmiotów dostępnych dookoła, jak łyżki, garnki czy innego rodzaju naczynia. Pozycje dostępne w ofercie sklepu Moje Bambino mogą stać się również podstawą do tego rodzaju zabaw.